Kapat
Xiaomi Mi Pad 5 Geliyor: İşte Özellikleri ve Çıkış Tarihi!
Haberler 0

Xiaomi Mi Pad 5 Geliyor: İşte Özellikleri ve Çıkış Tarihi!

Xiaomi Mi Pad 5 Geliyor! Çinli teknoloji devi Xiaomi, tablet piyasası için yeni bir model duyurmaya hazırlanıyor. İşte özellikleri ve çıkış tarihi!

Pek çok kişinin akıllı telefon modelleri ile tanıdığı Xiaomi, aynı zamanda aralarında tabletlerin de yer aldığı pek çok ürün grubunda faaliyet gösteriyor. Şirketin tablet modelleri sıkı takipçileri tarafından uzun zamandır zaten bilinse de Xiaomi’nin Mi Pad 4 modeli ile bir süredir yeni tablet üretimine ara vermesi nedeniyle yeni kullanıcılar bu durumdan haberdar olmayabilir. Ancak ortaya çıkan bilgiler bu kişilerin de yakın zaman içerisinde markanın yeni tabletleriyle tanışacağını gösteriyor.

Xiaomi Mi Pad 5 Geliyor: İşte Özellikleri ve Çıkış Tarihi!

Çinli teknoloji devi Xiaomi’nin bir süredir yeni tablet modeli üzerinde çalışmalar sürdürdüğü pek çok kişi tarafından biliniyor. Yakın zaman önce Avrasya Ekonomik Komisyonu (EEC) tarafından sertifikalanan bir tablet bu iddiaları daha da güçlendiriyor. İlgili belgede tabletin ismi ile ilgili herhangi bir ibare yer almazken model numarası görülebiliyor. Xiaomi’nin yeni tablet modeline Mi Pad 5 ismini vermesi bekleniyor. Şirketin şu andaki en güncel tableti ise 2018 tarihinde tanıtılan Mi Pad 4 olarak karşımıza çıkıyor.

Xiaomi’de yönetici pozisyonunda görev alan Xu Jieyun’un açıklamalarından Mi Pad 5 serisinin MIUI’ın tabletler için optimize edilmiş sürümünü çalıştıracağı biliniyor. Apple’ın ipadOS işletim sistemine benzeyen bu özelleştirme çoklu ekran yönetimi gibi çeşitli özellikleri beraberinde getiriyor. Markanın tabletler için özel olarak geliştirilen MIUI sürümünde neler sunacağı henüz kesin olarak bilinmezken kullanıcıların tanıtım etkinliğini beklemeleri gerekiyor.

Xiaomi Mi Pad 5 serisi ile ilgili bilinen bazı teknik özellikler de bulunuyor. Ortaya çıkan bilgiler doğrultusunda Mi Pad 5 modelinde 11 inç büyüklüğünde 2560×1600 piksel çözünürlüğünde 120 Hz tazeleme hızı sunan LCD ya da OLED ekran kullanılması bekleniyor. Tablet kullanıcıların hoşuna gidebilecek kalem desteğinin de bu modelde olacağı iddialar arasında.

Mi Pad 5 modelinin 5G destekli MediaTek Dimensity 1200 ile, Mi Pad 5 Pro modelinin ise yine 5G destekli Qualcomm Snapdragon 870 yonga seti ile gelmesi bekleniyor. Cihazların pil kapasiteleri 8520 mAh olurken çıkış tarihlerininse bu yaz olacağı söyleniyor. Mi Pad 5 ailesi ile ilgili bilgiler şimdilik bununla sınırlı, yeni haberler için bizi takip etmeyi unutmayın.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir