Kapat
Adım Adım E-Okul Üzerinden Karne Nasıl Alınır?
İnternet 0

Adım Adım E-Okul Üzerinden Karne Nasıl Alınır?

Millî Eğitim Bakanlığı, 18 milyon öğrencinin internet üzerinden karnelerini görüntülemelerini sağlayan uygulamayı başlattı. Peki, adım adım E-Okul üzerinden karne nasıl alınır?

Millî Eğitim Bakanlığı, 18 milyon ilkokul, ortaokul ve lise öğrencisinin karnelerini E-Okul üzerinden görüntüleyebileceği yeni uygulamasını duyurdu. COVID-19 nedeniyle hazırlanan uygulama sayesinde öğrenciler internet üzerinden karnelerine ulaşabilecek. Dileyen öğrenciler ise 2 Temmuz’da okullarından karnelerini basılı şekilde alabilecek. Aynı zamanda 2 Temmuz tarihine kadar mazeret sınavları ve ihtiyaca yönelik etkinlikler yapılmaya devam edecek.

E-Okul Üzerinden Karne Nasıl Alınır? İşte Yapmanız Gerekenler!

Yeni uygulama ile karnesini internet üzerinden almak isteyen öğrenciler bu işlemi e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden kolaylıkla yapabilecek. Bunun için öğrencilerin takip etmesi gereken adımlar ise şu şekilde:

  1. e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ne giriş yapın.
  2. Veli Bilgilendirme Sistemi Girişine tıklayın.
  3. Açılan pencerede bilgilerinizi doğru şekilde doldurun ve Giriş butonuna tıklayın.
  4. VBS Güvenlik Kontrol adımlarını tamamlayın ve Tamam butonuna tıklayın.
  5. Sol menüde yer alan E-KARNE seçeneğine tıklayın.
  6. Pop-up içerisinde karneniz ve mevcutsa takdir ya da teşekkür belgeniz açılacaktır. Eğer yeni pencere açılmıyorsa tarayıcınız bu işlemi engelliyor olabilir. Bunun için Pop-uplara izin verebilir ve ardından tekrar deneyebilirsiniz.
  7. İşte bu kadar!

E-Okul sistemi üzerinden devamsızlık bilgilerinize, sınav tarihlerinize, notlarınıza ve daha pek çok bilgiye ulaşabilirsiniz. Karnenizi basılı olarak almak içinse 2 Temmuz tarihinde okulunuza müracaat edebilirsiniz.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir