Kapat
Amazon CEO'su Jeff Bezos Görevinden Ayrıldı!
Haberler 0

Amazon CEO’su Jeff Bezos Görevinden Ayrıldı!

Dünyanın en büyük e-ticaret sitelerinden Amazon’un sahibi Jeff Bezos görevinden ayrıldı. İşte Jeff Bezos ve serveti hakkında merak edilenler!

1994 yılında ABD’nin Washington eyaletinde Jeff Bezos tarafından kurulan Amazon, bugün dünyanın en büyük e-ticaret siteleri arasında yer alıyor. Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinde faaliyet gösteren e-ticaret sitesi, 300 milyondan fazla kullanıcıya ev sahipliği yapıyor. Devasa büyüklükteki bu e-ticaret platformunda 45 binden fazla robot ve 342 binden fazla personel görev alıyor. Bu denli büyük bir platformu başarılı şekilde yönetmek ise ancak 100 binlerce kişiden oluşan personel kadrosu ve 10 binlerce robot ile mümkün oluyor.

Amazon CEO’su Jeff Bezos Görevinden Ayrıldı!

Amazon’un kurucusu olan ve kurulduğu günden bugüne CEO koltuğunda oturan Jeff Bezos da bu başarıdan payını alıyor. Dünyanın en zengin insanları listesinde ilk sıraya yerleşen Bezos, hem başarısı hem de serveti ile sıkça konuşuluyor. Bu yılın ilk aylarında 27 yıllık görevinden ayrılacağını açıklayan Jeff Bezos artık İcra Kurulu Başkanlığı görevinde yer alacak. Bezos’un bıraktığı koltuğa ise şirketteki deneyimli kişilerden bir tanesi olan Andy Jassy oturacak.

CEO’luk görevinden ayrılan Jeff Bezos, bundan sonraki hayatında da dünyanın en zengin insanı olarak anılmaya da devam edecek. 201,8 milyar dolar net serveti bulunan Bezos, hayır işleri ve Blue Origin ile ilgilenecek. Jeff Bezos’un uzay projesi olan Blue Origin’in bundan sonra daha ön planda olması mümkün. Gelişmeleri ise zaman gösterecek gibi görünüyor. Peki siz Jeff Bezos’un Amazon’daki görevinden ayrılması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir