Kapat
Bilgisayarım Yavaşladı Ne Yapmalıyım? İşte Cevabı!
Windows 0

Bilgisayarım Yavaşladı Ne Yapmalıyım? İşte Cevabı!

Bilgisayar kullanıcılarının en çok sorduğu sorulardan bir tanesi de bilgisayarım yavaşladı ne yapmalıyım? oluyor. İşte herkesin merak ettiği o sorunun cevabı!

Performans, pek çok bilgisayar kullanıcısı için büyük önem arz ediyor. İş dünyasındaki çalışanlar, oyuncular ve hatta pek çok günlük kullanıcı dahi bilgisayarının en hızlı şekilde çalışmasını istiyor. Günümüzde zamanın çok değerli olması ve kullanıcıların bu gibi durumlarla zaman kaybetmek istememesi de bu durumun en önemli nedenlerinden bir tanesi oluyor. Peki, bilgisayarınız yavaş çalışıyorsa ne yapmanız gerekiyor?

Bilgisayarım Yavaşladı Ne Yapmalıyım? İşte Cevabı!

Bilgisayarı yavaş çalışan kullanıcıların uygulayabileceği çeşitli yöntemler bulunuyor, işte bu yöntemlerden bazıları:

Bilgisayarınızı Kapatın

Bazı bilgisayar kullanıcıları, özellikle de yavaş bir bilgisayara sahip olan kişiler, bilgisayarlarını kapatmak yerine bir sonraki sefer daha hızlı açılması için uyku moduna alabiliyor. Bilgisayarınızın soğuması ve daha kararlı çalışması için uyku modu yerine kapatmanızda fayda bulunuyor. Bu nedenle işiniz bittiğinde bilgisayarı kapatmak büyük önem arz ediyor.

Aynı Anda Daha Az Program Çalıştırın

Bilgisayarınızda aynı anda çok sayıda program çalıştırmak da yine yavaşlamasına neden olan sebepler arasında yer alıyor. Bu nedenle aynı anda mümkün olduğunca az program çalıştırmak sizin faydanıza. Eğer aynı anda çalışan programları görmek istiyorsanız Görev Yöneticisine göz atabilirsiniz.

Başlangıç Uygulamalarını Kapatın

Performans katili durumlardan bir tanesi de yine kullanıcıdan habersiz arka planda çalışan uygulamalar oluyor. Görev Yöneticisinden Başlangıç sekmesi altından açılışta otomatik başlamasını istemediğiniz uygulamaları devre dışı bırakmak sorununuzun çözümüne yardımcı olabilir.

  • Antivirüs programını durdurmayı deneyin.
  • İnternet tarayıcınızın geçmişini silin ve aynı anda çok sekme açmayın.
  • Google Drive, Microsoft OneDrive gibi hizmetlerin varsa otomatik senkronizasyonunu durdurun.
  • Depolama alanınızı temizleyin.
  • Bilgisayarınızı en yeni sürüme güncelleyin.
  • Kapsamlı virüs taraması yapın.
  • Sorununuz hala devam ediyorsa format atın.

Eğer hala performans sorununuz devam ediyorsa bilgisayarınızın özelliklerini yükseltmeyi, virüs taraması yapmayı ya da profesyonel destek almayı deneyebilirsiniz.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir