Kapat
Samsung Galaxy M21 (2021) Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı!
Haberler 0

Samsung Galaxy M21 (2021) Tanıtıldı İşte Özellikleri ve Fiyatı!

Samsung, uygun fiyatlı telefon modellerini genişletmeye devam ediyor. Firmanon son olarak fiyat performans odaklı modeli Samsung Galaxy M21 (2021) tanıtıldı.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, telefon piyasasında sahip olduğu büyük Pazar payını her geçen gün genişletmeye devam ediyor. Her bütçeye uygun telefon modelleri geliştirerek geniş bir kitleye ulaşma amacı güden Samsung, bu doğrultuda çalışmalarını sürdürüyor. Firma son olarak daha önce gördüğümüz M21 modelinin yeni bir versiyonuyla karşımıza çıktı. M21 isimli telefonun 2021 versiyonu şeklinde görücüye çıkan yeni model, özellikle uygun fiyata tatmin edici özellikler sunuyor. Fiyat performans oranı yüksek cihaz arayanlar için iyi bir çözüm sunmayı amaçlayan Galaxy M21 (2021), özellikleriyle pek çok insanı memnun edecek gibi görünüyor.

Samsung Galaxy M21 (2021) Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı!

Önceki M21 modeline göre pek çok geliştirilmiş özellik barındıran bu yeni modeli sınıflandırmak gerekirse giriş seviyesi olarak sınıflandırabiliriz. Full HD+ çözünürlüklü ve 60 Hz yenileme hızına sahip bir ekranla karşımıza çıkan telefon, damla çentikli bir tasarıma sahiptir. Telefonun ekran boyutu yaklaşık 6.4 inçtir. Bu ekran için kullanılan teknoloji ise Samsung’un hemen her telefonunda kullandığı AMOLED ekrandır. Pek çok insan için çok önemli olan kamera kısmına değinmek gerekirse Galaxy M21 (2021), 48 Megapiksel ana kamera ile gelmektedir. Bu ana kameraya 8 megapiksel ve 5 megapiksel ölçülerinde bir geniş açı ve sensör eşlik ediyor. 8 Megapiksellik ultra geniş açı ve 5 megapiksellik makro sensör sayesinde Galaxy M21 (2021), çok daha kaliteli fotoğraflar çekebilme iddiasında.

Cihazın ön kamerasına baktığımızda ise 20 megapiksel bir ön kameranın olduğunu görmekteyiz. Teknik kısımlara gelecek olursak ilk olarak işlemciden söz edelim. 2021 Versiyon yeni Galaxy M21, Samsung’un sahip olduğu Exynos işlemcilerden birini kullanmaktadır. Cihazda Exynos 9611 isimli işlemci bulunmaktadır. 8 Çekirdekli işlemci, 2.3 Ghz hıza kadar çıkabilmektedir. Bu işlemcinin Qualcomm tarafında Snapdragon 730’a eşit olduğunu söylemek mümkündür. Bellek tarafına baktığımızda ise cihazın 6 GB RAM ile geldiğini görmekteyiz. Depolama kısmı da oldukça yeterli gibi görünüyor. Zira cihazda 128 GB dahili depolama alanı bulunuyor. Üstelik bu alan, microSD kart yardımıyla daha da arttırılabilmektedir.

Önemli bir konu olan batarya konusuna gelecek olursak, cihazın 6.000 mAh’lik bir batarya ile geldiğini söyleyebiliriz. Bu bataryanın 15W hızlı şarj destekli olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Son olarak işletim sistemine değinelim. Galaxy M21 (2021) gücünü Android 11’den alan One UI 3.1 Core arayüzüyle kullanıcılara sunulmaktadır.

Samsung Galaxy M21 (2021) Fiyatı

Başta da söylediğimiz gibi cihaz, giriş seviyesi olarak konumlanmaktadır. Bu doğrultuda fiyatın da uygun seviyelerde tutulduğunu söyleyebiliriz. Öyle ki bu yeni cihaz 2 farklı seçenekle satışa sunulmuştur. Birinci seçenekte 4 GB RAM ve 64 GB hafıza, ikinci seçenekte ise 6 GB RAM 128 GB hafıza bulunmaktadır. İlk seçenek fiyatı 170 dolar iken ikinci seçeneğin fiyatı 195 dolardır.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir