Kapat
En İyi Mobil Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları
Mobil 0

En İyi Mobil Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

Telefonda yaptığımız en önemli işlemlerden biri olan fotoğraf çekmeyi daha güzel hale getirmek mümkün. Buna yardımcı olacak en iyi mobil fotoğraf düzenleme uygulamaları listesi hazırladık.

Teknolojinin insan hayatına girmesiyle birlikte ilk ortaya çıkan cihazlardan biri fotoğraf makineleridir. Bu açıdan baktığımızda fotoğraf çekme alışkanlığının insanlar için çok eski bir geçmişe sahip olduğunu söyleyebiliriz. Fotoğraf makineleri sayesinde insanlar kendilerinin, sevdiklerinin ve çevresinin fotoğraflarını çekip bu sayede o anı ölümsüzleştirmiştir. Zaman içerisinde fotoğraf makineleri daha da gelişmiş ve bunun sonucunda da ortaya daha kaliteli fotoğraflar çıkmıştır. Ve en sonunda cep telefonları ortaya çıkmış ve fotoğraf çekme alışkanlığını bambaşka bir boyuta taşımıştır.

Özellikle son 5-6 yılda insanların kullanımına sunulan akıllı cep telefonları, kamera konusunda oldukça ileri seviyededir. Bu sayede, profesyonel şekilde fotoğraf çekimi yapılmadığı sürece, fotoğraf ve çekimi yapmak için cep telefonları yeterli hale gelmiştir. Akıllı cep telefonlarında kameranın başarılı olması dışında cezbedici başka bir özellik daha vardır: fotoğraf düzenleme uygulamaları. Bu uygulamalar sayesinde çekmiş olduğunuz fotoğrafları düzenleyebilirsiniz. Uygulamalar size hızlı, kapsamlı ve istediğiniz şekilde fotoğraflar üzerinde düzenleme imkânı sunar.

Bugün bakıldığında akıllı telefon uygulama marketlerinde çok sayıda fotoğraf ve video düzenleme uygulaması görmek mümkün. Fakat maalesef bunların önemli bir çoğunluğu, istenilen özellikler sunmaktan uzak. Böyle olunca da hayal kırıklığı ortaya çıkmaktadır. Bunun önüne geçmek adına sizler için en iyi mobil fotoğraf düzenleme uygulamaları içeren bir liste hazırladık. Bu listeden şu anda aktif olarak mobil uygulama marketlerinde sunulan gelişmiş fotoğraf uygulamaları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Beklentilerinizi Karşılayacak En İyi Mobil Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

Sizlere aktaracağımız bu uygulamaların her biri kendine has bir yapıya sahiptir. Birinin sunmadığı herhangi bir özelliği diğer uygulama sunuyor olabilir. O yüzden siz bütün uygulamaları detaylı olarak inceleyip kullanım kolaylığı, ihtiyaç duyduğunuz özellikler ve diğer etmenler bakımından size uygun olanı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Adobe Photoshop Express

Adobe Photoshop markası, bilgisayarlarda uzun yıllardır bir numaralı konumdadır. Fotoğraf düzenleme denildiğinde hemen herkesin aklına ilk olarak Adobe Photoshop gelmektedir. Peki, bilgisayarda bu denli ünlü ve gelişmiş fotoğraf düzenleme yazılımının mobil versiyonu olduğunu biliyor muydunuz? Adobe Photoshop Express, Adobe firmasının mobil cihazlar için geliştirdiği fotoğraf düzenleme uygulamasıdır.

Oldukça gelişmiş özelliklere sahip olan uygulamada yapabileceklerinizin sınırı neredeyse yok. Fotoğraflarınızda beğenmediğiniz veya cilalanmasını istediğiniz bir bölgeyi leke çıkarma özelliği ile rahatlıkla düzenleyebilirsiniz. Bunun yanında fotoğrafın sadece belli bir kısmına odaklayıp diğer yerleri bulanık hale getirebilirsiniz. Tüm bunlar dışında doygunluk, filtre ekleme, göz, burun ve kaş bölgelerini düzenleme gibi daha pek çok özellik Adobe Photoshop Express içerisinde yer alıyor.

Focos

En iyi mobil fotoğraf düzenleme uygulamaları listemizin bir diğer üyesi de Focos isimli uygulamadır. Kolay kullanımı, pek çok özelliği barındırması ve aynı zamanda ücretsiz olmasıyla öne çıkan Focos, kullanıcılarını tatmin etmeyi başarmaktadır. Uygulamada daha önce çekmiş olduğunuz herhangi bir fotoğrafa portre modu efekti verebilirsiniz. Bu özelliği, pek çok kullanıcı tarafından oldukça beğenilmektedir. Bunun yanı sıra aynalı ön kamera ile fotoğraf çekme seçeneği de uygulamayla birlikte sunulmaktadır.

Focos uygulamasının tek can sıkıcı noktası, Android platformunda olmayışıdır. Öyle ki, uygulama sadece Apple iPhone cihazlarda kullanılabilmektedir.

VSCO

Fotoğraf düzenleme konusunda mobil taraftaki en ünlü uygulamalardan biri VSCO’dur. Pek çok gelişmiş dikkat çekici özelliği olan uygulamayı herkes rahatlıkla kullanabilir. Uygulama içerisinde kendine has, daha önce hiçbir yerde görmediğiniz filtreler bulunmaktadır. Bunun yanı sıra istediğiniz gibi profesyonel şekilde pozlama ve ışık ayarı yapabilirsiniz.

VSCO, Google Play Store ve App Store’da yer almaktadır. İki işletim sisteminde de rahatlıkla kullanılabilir. Fakat bu noktada uygulamanın ücretli olduğunu da söylemek gerek. 7 Günlük ücretsiz deneme süresiyle VSCO’yu deneyimleyebilirsiniz. Daha sonrasında kullanmaya devam etmek için aylık 11,5 veya yıllık 138 lira ödemeniz gerekmektedir.

Snapseed

Bu uygulama, Google tarafından geliştirilmiştir. En iyi mobil fotoğraf uygulamaları arasında rahatlıkla gösterilebilecek Snapseed, kolay bir kullanıma sahiptir. Kolay kullanımının yanında gelişmiş göz alıcı fotoğraf filtreleri sunması da dikkat çekmektedir. Filtre fırçası sayesinde de fotoğraflarınıza istediğiniz düzeyde filtre uygulayabilirsiniz. Son olarak uygulamanın RAW dosyalarını açabildiğini de belirtelim.

Kullanımı kolay, RAM ve pil tüketimi çok olmayan gelişmiş bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanmak istiyorsanız Snapseed sizin için doğru bir tercih olabilir. Uygulamanın kullanıcı yorumları da oldukça yüksektir. Android ve IOS platformlarında uygulamayı kullanabilirsiniz.

Flickr

Bir başka öne çıkan fotoğraf düzenleme uygulaması da Flickr’dır. Hafif ve kullanımı basit bir yapıyla karşımıza çıkan Flickr, fotoğraflara otomatik şekilde düzenlemeler yapabilme becerisine sahiptir. Uygulamanın bir diğer özelliği de herhangi bir filtre açıkken fotoğraf çekebilmenize olanak sağlamasıdır. Bu sayede filtrenin güzel görünüp görünmediğini daha fotoğrafı çekmeden anlayabilirsiniz.

Uygulamayla ilgili olumsuz bir nokta söylemek gerekirse, Türkçe dil desteğinin olmayışını söyleyebiliriz. Bu durum, Türk kullanıcılar için elbette ki can sıkıcı olmaktadır. Fakat bunun dışında Flickr, sunduğu özellikler ve ücretsiz oluşuyla şans verilebilecek bir uygulamadır.

En iyi mobil fotoğraf uygulamaları genel olarak bu şekildedir. Sizlere kullanıcı geri dönüşü ve sunduğu özellikler bakımından en iyi uygulamaları tanıtmaya çalıştık. Bu uygulamalardan bazıları ücretsiz şekilde indirilebilirken bazıları kullanım için ücret talep etmektedir. Uygulamaların her birini detaylı şekilde inceleyip kendinize uygun bulduklarınızı edinebilirsiniz. Hadi vakit kaybeden fotoğraflarınızı güzelleştirmeye başlayın!

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir