Kapat
Amazon Bitcoin ile Ödeme Alacak İddiası Gündemde!
Haberler 0

Amazon Bitcoin ile Ödeme Alacak İddiası Gündemde!

Amazon Bitcoin ile ödeme alacak iddiası gündemde, işte ses getiren iddiayla ilgili tüm detaylar!

Başta Bitcoin olmak üzere kripto paraların geleceği yıllardır tartışılmaktadır. Kimi paranın icadından sonraki en büyük buluş olduğunu söylerken kimisi de gerçek hayatta bir karşılığının olmadığını iddia eder. Bitcoin’in en çok eleştiri konusu olan tarafı değer olarak yüksek ve aynı zamanda volatil olmasıdır. Öyle ki, Bitcoin fiyatı anlık ve dönemsel olarak çok ciddi şekilde değişebilmektedir. Bundan birkaç ay önce 70 bin dolar seviyesine kadar çıkabilen Bitcoin, geçtiğimiz günlerde 28 bin dolara kadar düşmüştü. Şimdi ise Bitcoin’in tekrar kendini 35 bin doların üzerine attığını görmekteyiz. Bunun sebebi de ses getiren yeni bir haberin ortaya çıkması.

Bitcoin’in şu an için en dezavantajlı tarafı, pek çok önemli noktada ödeme aracı olarak kullanılmamasıdır. Buna yönelik çok önemli bir gelişme yaşanabilir. Dünyada onlarca farklı ülkede hizmet vermekte olan ABD’li e-ticaret devi Amazon’un Bitcoin’i bir ödeme aracı olarak kabul edeceği konuşuluyor. Bu çok konuşulan iddianın kaynağı İngiltere’ye dayanıyor. İngiltere’nin önemli ekonomi gazetelerinden biri olarak gösterilen City A.M. bu haberi ortaya attı.

Amazon Bitcoin ile Ödeme Alacak İddiası Gündemde!

City A.M. gazetesi bu haberi bir Amazon çalışanından aldığı bilgiye dayandırıyor. İsmi açıklanmayan Amazon yöneticisi, gazeteye yaptığı açıklamada şirketin yakın bir zamanda Bitcoin ile ilgili yeni adımlar atacağını söyledi. Amazon sistemi içerisinde Bitcoin ve diğer önde gelen kripto paraların yer alacağını söyleyen yönetici, müşterilerin bu kripto paralarla ödeme yapabileceğini ifade etti. Yetkilinin söylediklerine göre Amazon, Bitcoin dışında Etherium, Bitcoin Cash ve Cardano gibi kripto paraları ödeme sistemine dahil edecek.

Şirketin kripto paralarla ilgili atacağı adımlar bununla sınırlı kalmayacak. Şirket içerisinde Bitcoin ve Blockchain sistemiyle ilgilenen yeni bir departman kurulacağını söyleyen yetkili, ilerleyen dönemlerde Amazon’un kendi kripto para birimini de çıkartacağını söyledi. İşte bu kurulacak yeni departman, yeni kripto para altyapısını da hazırlayacak. Amazon’un tüm bu süreçleri 1 yıl içerisinde tamamlaması öngörülüyor.

Amazon’un kripto paralara olan ilgi ve alakası sır değil. Şirketin kurucusu ve aynı zamanda şu anda dünyanın en zengin insanı Jeff Bezos, önceki zamanlarda Bitcoin ile ilgili olumlu açıklamalarda bulunmuştu. Amazon sistemine entegre edilmesi uzun süredir konuşulan kripto paralarla ilgili ilk kez bu denli net açıklamalar gelmiş durumda.

Kripto para piyasalarında geniş yankı uyandıran bu haber, bir süredir ülke merkez bankalarından gelen olumsuz açıklamalardan sonra Bitcoin’e adeta ilaç gibi geldi. Zira bir süredir Çin başta olmak üzere birçok ülkeden Bitcoin’in zararlı ve geleceği olmayan bir ekosistem olduğu yönünde açıklamalar gelmişti. Bu açıklamalar, Bitcoin’in piyasa değerini ciddi anlamda düşürmüştü.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir