Kapat
Android 0

İşte Galaxy S9 ve S9 Plus arasındaki en büyük fark

Önümüzdeki Şubat ayında İspanya’nın Barcelona şehrinde düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi’ne (MWC) çıkartma yapmaya hazırlanan Samsung, bu yılın yeni amiral gemisi modellerini de etkinlik kapsamında tanıtmayı planlıyor. Tanıtıma sayılı günler kalan Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus modelleriyle ilgili dedikoduların da ardı arkası kesilmiyor.

RAM ve depolama özellikleri paylaşıldı

Mart ayında satışa çıkacağı yönünde kuvvetli söylentilerin bulunduğu cihazlarla ilgili son olarak RAM ve depolama bilgileri paylaşıldı. Böylece Galaxy S9 ve S9 Plus arasındaki en büyük farklar da ortaya çıkmış oldu.

Bugüne dek Samsung‘un yeni nesil amiral gemisi modelleriyle ilgili birçok sızıntı kaynaklı haberle karşılaştık. Ancak Galaxy S9 ve S9 Plus modellerinin depolama ve RAM bilgileri ilk kez gün yüzüne çıktı. Samsung ekosistemiyle ilgili yaptığı haberleriyle bilinen SamMobile sitesi, Çin’in sosyal medya ağı Weibo‘da paylaşılan bir içerikten yola çıkarak S9 ve S9 Plus‘ın Ram ve depolama bilgilerini kamuoyuna duyurdu.

İşte Galaxy S9 ve S9 Plus’ın arasındaki farklar!

Haberde yer alan bilgilere göre Samsung Galaxy S9 iki farklı model seçeneğiyle raflardaki yerini alacak. Birinde 4 GB RAM ve 64 GB depolama seçeneği, diğer modelde ise 4 GB RAM ve 128 GB depolama alanı mevcut olacak.

Galaxy S9 Plus modeline baktığımızda ise karşımıza 6 GB RAM‘e ek olarak çeşitli depolama seçenekleri çıkıyor.  64GB, 128GB, 256GB ve sıkı durun: 512GB! 6 GB RAM ve 512 GB depolama alanına sahip S9 Plus‘ın yalnızca bazı ülkelerde sınırlı sayıda satışa sunulacağı tahmin ediliyor.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir