Kapat
Android 0

Samsung Galaxy S9 yakında seri üretime geçiyor

Samsung hayranlarına müjdeli haber! Merakla beklenen ve bugüne dek hakkında birçok sızıntı paylaşılan Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus modelleri nihayet üretim bandına girmeye başlıyor. Şubat ayının sonuna doğru Barcelona‘da düzenlenecek olan MWC (Mobil Dünya Kongresi) etkinliğinde görücüye çıkarılması beklenen telefon, Güney Kore‘deki kaynaklara göre kısa süre içinde fuarda gösterime hazır hale gelecek.

Bu haberin dayandırıldığı kaynak ise Uzakdoğu’da yayın yapan ETNews isimli bir haber sitesi. Buna göre şuan için yeni yıl kutlamaları dolayısıyla kapalı olan fabrikalar kısa sürede çalışmaya başlayacak ve Galaxy S9 modelleri üretim bandına girecek. Eğer işler yolunda giderse Samsung‘un bu yeni modeli 2018’in ilk aylarından itibaren müşterilerin beğenisine sunulacak.

Güçlü ve yeni bir anakart şeması tercih edilecek

Söylentilere göre Galaxy S9‘da yeni ve güncellenmiş bir anakart tercih edilecek. Tıpkı Apple‘ın iPhone X modelinde olduğu gibi iki katmanlı bir anakart tercihinde bulunacak olan Samsung, bu sayede modelin hızını daha da yükseğe taşımayı başaracak.

Ayrıca bu anakart şemasında bataryaya daha fazla yer açılacağı için Galaxy S9‘un uzun bir pil ömrüne sahip olacağı öngörülebilir.

Galaxy S9’un teknik özellikleri hakkında söylentiler dinmedi

S9 ve S9 Plus modellerinin tanıtılmasına hiç yoksa en az 2 ay daha var. Ancak şimdiye dek bu modeller hakkında bir çok söylenti ortaya atıldı. Buna göre Snapdragon 845 işlemciye sahip olması beklenen modellerde 3.5 mm’lik kulaklık jakı da iptal edilecek. Parmak izi okuyucusunun ekranın içine gömülü halde yer alacağı gibi ekran-gövde oranının yüzde 90‘a çekileceği yönündeki iddialar da ortalıkta dolaşıyor. Bu iddiaların ne kadar doğru olduğunu görmek için 25 Şubat tarihindeki MWC etkinliğinde Galaxy S9 ile S9 Plus modellerinin tanıtılmasını beklemekten başka yapacak bir şey yok.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir