Kapat
IKEA, artırılmış gerçeklik için Apple’dan yardım alacak
Teknoloji 0

IKEA, artırılmış gerçeklik için Apple’dan yardım alacak

 

Apple ve IKEA, müşterilerin bir eşyayı ya da mobilyayı satın almadan önce evlerinde nasıl görüneceğini yoklama edebilmeleri adına bir sistem üzerinde çalışıyor. IKEA’nın digital dönüşüm yöneticisi olan Michael Valdsgaard, geliştirecekleri sistemin dekorasyon konusunda güvenilebilecek birincil artırılmış realite uygulaması olacağından bahsetti.
 

IKEA bir süredir buna benzer bir katalog uygulamasına sahip. Uygulama, kullanıcılarının evlerinin fotoğraflarını çekmesine ve katalogdan seçtikleri ürünü resim üstüne yerleştirebilmelerine olasılık sunuyor. Düşünce olarak yenilikçi olan tatbik, eşyaların ve fotoğrafların iyice ayarlanamamasından ötürü öyle yardımsever olamıyordu. Valdsgaard, Apple’ın artırılmış gerçeklik konusundaki deneyimi sayesinde bu uygulamayı geliştirebileceklerine inandığından bahsetti. Tamir Edilmiş gerçekte eşyalar dürüst oranlarla her tarafta boyutlandırılabilecek ve eşyaların konumu milimetresine kadar ayarlanabilecek.

 
Keza Bkz.Nokia yeni sağlık takip cihazlarını duyurdu 

Valdsgaard, tazelenmiş uygulamanın iOS 11’in dağıtımına yetişeceğini tahmin ediyor. Başvuru ilk kullanıma sunulduğu tarihte 500-600 adet ürüne sahip olacak.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir