Kapat
Android 0

Huawei P20 render görüntüleri sızdı!

Son dönemde güçlü kamera ve lens donanımına sahip cep telefonlarıyla dikkat çeken Huawei, şimdilerde P20 modelini tanıtmaya hazırlanıyor. Hayran kitlesi tarafından da merakla beklenen bu yeni modelin bilgisayar ortamında oluşturulmuş render görüntüleri internete sızdı bile. Cihaza ait detayları ve tasarım çizgilerini görebileceğiniz Huawei P20’nin ilk görüntülerini sizlerle paylaşıyoruz!

Aşağıdaki fotoğraflar, Çin’in en yaygın sosyal medya ağı olarak bilinen Weibo’da paylaşıldı. Henüz resmî makamlarca doğrulanmadığı için Huawei P20’nin kesinlikle böyle bir tasarıma sahip olacağını söylemek doğru olmayabilir.

Görüldüğü üzere neredeyse çerçevesiz, uçtan uça bir ekran tasarımı tercih edilmiş. Fakat parmak izi okuyucusu gözükmüyor. Vivo’nun yaptığı gibi Huawei de ekranın altından parmak izi tanımlaması yapabilir mi? Henüz bilmiyoruz.

Şuan için yalnızca siyah rengi mevcut, ancak cihaz satışa çıktığında farklı renk seçenekleri de eklenebilir.

Tam 3 adet lens bulunan kamera. Eğer gerçekleşirse Huawei P20’de dünyanın ilk üçlü kamerasını sunmuş olacak. Sıradışı bir yenilik.

Diğer tasarımsal detaylar… Ekranın en altında küçük, yatay bir home tuşu var.

Telefonun çerçevesinin yekpare metal kasadan oluşması bekleniyor.

MWC 2018’de de tanıtılmayacak

Huawei P20‘nin P11 model ismiyle satışa çıkabileceği gerçeğini de hesaba katmakta fayda var. Forbes‘e konuşan bazı gizemli kaynaklar Huawei P20‘nin Şubat ayında gerçekleştirilecek olan Mobil Dünya Kongresi (MWC) 2018 etkinliğinde tanıtılmayacağını, bunun yerine Mart’ın sonuna doğru görücüye çıkacağını iddia etti. Görünüşe göre P20 için hazırlıklar henüz daha sonuçlanmış değil.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir