Kapat
Android 0

Google Lens Diğer Android Telefonlarda Da Kullanılacak

Google’ın yapay zeka ile güçlendirdiği fotoğraf uygulaması Google Lens artık daha fazla Android işletim sistemli akıllı telefonda çalışabilecek.

Yazılımlarıyla kullanıcılarının hayatlarını kolaylaştırmayı hedefleyen Google kısa bir süre önce yapay zeka ile desteklediği Google Lens uygulaması artık daha çok akıllı telefonda kullanılabilecek. Google’ın geçtiğimiz Ekim ayında tanıtılan Google Pixel 2 modeliyle birlikte ayrıca yapay zeka destekli olan yeni nesil kamera uygulaması kullanıcıların daha profesyonel fotoğraflar çekip videolar kaydedebiliyor.

Google tarafından geçtiğimiz yılın Ekim ayında tanıtılan Google Pixel 2 modellerinin üstün yetenekleri arasında yer almıştı. Google Pixel II modelinin üstün kamera performasının yanında Google tarafından yapay zeka da barındıran Google Lens uygulamasıyla birlikte gelmişti.

Google Lens Yeni Akıllı Telefon Modellerinde araştırmalara harcanan belli.

Google’dan yapılan açıklamada Google Pixel kullanıcılarının bir süredir kullandığı Google Lens uygulaması çok kısa bir süre diğer Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlara eklenecek. Google’ın açıklamasına göre Google Lens uygulaması kısa bir süre içinde Samsung, Huawei, Motorola, LG ve Nokia modellerine de gelecek.

Google Fotoğraflar Uygulamasından Sunulacak!

Google Fotoğraflar uygulamasının altında kullanılabilen uygulamada kullanıcılar düzenlemek istedikleri fotoğrafı seçtikten sonra silme ve düzenleme seçenekleri arasında ter alan Lens butonuna tıklanması gerekiyor. İşlemin tamamlanmasının ardından uygulama resmi otomatik olarak tarıyor ve otomatik olarak tamamlıyor. Google’ın yeni özelliğiyle birlikte artık kullanıcılar akıllı zeka destekli düzeltmeler yapabilecek.

Burak {Burak}

Kendini bildiğinden beri teknolojiye ilgi duyan Burak edindiği ve edinmekte olduğu gelişmeleri tarafsız bir şekilde aktarıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir