Kapat
general-mobile-gm-5-plus-icin-android-8-guncellemesi-yeniden-ertelendi
Android 0

General Mobile GM 5 Plus İçin Android 8 Güncellemesi Yeniden Ertelendi

Ülkemizin yerli akıllı telefon üreticilerinden birisi olan General Mobile’ın en çok sevilen akıllı telefon modellerinden birisi olan General Mobile GM 5 Plus modeli için Şubat ayında çıkacağı söylenen Android 8.0 Oreo güncellemesinin çıkış tarihi ertelendi.

Android One platformuna dahil olduktan sonra daha başarılı akıllı telefon modelleri üretmeye başlayan General Mobile Android One kapsamında akıllı telefonlarında 2 yıl süreyle en güncel Android deneyimini sunmak durumunda. Geçtiğimiz aylarda açıklanan takvime göre General Mobile’ın en çok satan akıllı telefon modeli GM 5 Plus için şubat ayında çıkacağı söylenen Android 8.0 Oreo güncellemesi belirtilen tarihte çıkmadı.

Orta segment cihazlar arasında yer alan ve fiyatına göre en iyi akıllı telefon modellerinden birisi olan General Mobile GM 5 d yazılım anlamında sınıfta kaldı. 2 yıl süreyle Google tarafından sözde güncellenecek olan cihaz merakla beklenen Android Oreo güncellemesini bir türlü alamadı.

Rakip firmalarının Android 8.0 sürümünden sonra Android 8.1 güncellemesini de yayınladığı şu günlerde yerli akıllı telefon üreticimiz General Mobile akıllı telefonlarına Android 8.0 güncellemesini getirmek için çabalıyor. Şirketin Instagram sayfasından paylaşılan gönderide

General Mobile Açıklama Yaptı!

“GM 5 Plus modeli için planlanan Android One güncellemesi, son yazılım testlerinin tamamlanmasının ardından en geç 31 Mart 2018’de sunulacaktır. Bu durum, 2017’den önce piyasaya sunulmuş olan cihazların güncelleme sürecinin yeni tarihli cihazlara kıyasla daha uzun süreler gerektirmesinden kaynaklanmıştır. General Mobile olarak tüm zorluklarına rağmen sizlere hızlı ve sorunsuz bir Android deneyimi yaşatmak için aralıksız çalışmaya devam ediyoruz.”  İfadelerine yer verildi. General Mobile’ın belki de General Mobile GM 5 Plus modeli için son güncellemesi olacak olan Android 8 güncellemesinin belirtilen tarihte yayınlanıp yayınlanmayacağını zaman gösterecek.

Burak {Burak}

Kendini bildiğinden beri teknolojiye ilgi duyan Burak edindiği ve edinmekte olduğu gelişmeleri tarafsız bir şekilde aktarıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir