Kapat
iOS 0

Apple Music, Türkiye fiyatlarına zam yaptı!

Geçtiğimiz gün App Store mağazasında yayınlanan ücretli uygulamalara ve uygulama için satın alma işlemlerine zam yapacağını duyuran Apple’dan yeni bir zam haberi daha geldi.

Buna göre ABD’li teknoloji devi, akıllı telefon ve tabletlerde kullanılabilen Apple Music uygulamasının aylık abonelik ücretlerini artırma kararı aldı. Halihazırdaki aboneleri şoka uğratan bu durum, Spotify‘nin elini güçlendirmeye aday.

İşte yapılacak zam miktarı!

26 Şubat tarihinden itibaren yürürlüğe girmesi planlanan zamlı fiyatlar ile aylık 9,99 TL olan Apple Music abonelik ücreti 13,99 TL‘ye yükselecek. Toplu ödeme yapıldığında senelik 99 TL’ye Apple Music aboneliği alınabiliyordu, bu rakam da 139 TL olarak yeniden revize edildi.

Aile paketi yaparak servisten faydalananlara da üzücü bir haberimiz var. Artık 14,99 TL olan aile paketi ücreti 20,99 TL‘ye yükseldi.

An itibariyle Apple Music fiyatlarıyla en büyük rakibi olarak gösterilen Spotify‘nin aylık abonelik ücretleri eşitlenmiş durumda. Her iki müzik servisi de aylık 13,99 TL‘den kayıt kabul ediyor. Ancak öğrenci belgesiyle Spotify‘ye kayıt olanlar çok daha uygun abonelik ücretiyle sınırsız müzik dinleme keyfini yaşayabiliyor.

Türkiye yalnız değil

Edindiğimiz bilgiye göre Apple Music fiyatlarına yapılan zam yalnızca Türkiye ile sınırlı değil. Uzakdoğu Asya ülkesi Hong Kong’da da fiyatlarda artışa gidildi. Şubat ayının sonlarına doğru ülkede yaşayan Apple Music aboneleri, her ay 10 Hong Kong doları daha fazla ücret ödemek zorunda kalacaklar.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir