Kapat
Android'in tarihi başarısı: Windows işletim sistemini geride bıraktı!
Android 0

Android’in tarihi başarısı: Windows işletim sistemini geride bıraktı!

 

Başvuru oranı açısından aylardır Windows’u yakın takibe bölge Android, sonunda hedefine ulaşarak tarihi bir başarıya imza attı. StatCounter’ın yayınladığı son pazar araştırması raporuna kadar yüzde 37.93 orana ulaşan Android, deyim yerindeyse burun farkıyla dünyanın en fazla seçim edilen işletim sistemi oldu. Windows ise yüzde 37.91‘e gerileyerek rakibinin hemencecik gerisinde yarışa devam ediyor.

Geriye dönüp baktığımızda 2012 yılında yüzde 80 gibi hayli yüksek bir dilime sahip olan Windows, aradan geçen süre içerisinde ciddi kan kayıpları yaşadı. Böylece ki 2014 senesinde yüzde 63 dolaylarına gerileyen platform, 2016’da yüzde 50’nin altına düştü. Aynı dönemde yüzde 2.8 seviyelerinde bulunan Android’in bilhassa 2014 yılından sonraki sıçramaları dikkatlerden kaçmıyor. Listenin üçüncü esnasında iOS gelirken, onu OS X işletim sistemi takip ediyor.
 

Keza Bkz.İsveçli şirket bütün çalışanlarına çip takmaya başladı

Akıllı telefon ve tabletlerin çoğalan ekipman özellikleriyle daha işlevsel bir yapıya ulaşmaları, varsayım edebileceğiniz gibi satışlara da global çapta pozitif şekilde etki ediyor. Kullanıcılar artık işlemlerinin büyük bölümünü bilgisayarlardan yok, zeki telefonlardan halletmeyi seçim ediyor. Bakalım Android’in bu yükselişi önümüzdeki süre dilimlerinde artarak devam edecek mi…
 

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir