Kapat
Android'in mimarından yeni patent!
Android 1

Android’in mimarından yeni patent!

Android’in mucitlerinden Andy Rubin’in yeni açıklanan Essential Phone cep telefonu piyasaya zeka çıkmamışken, sıradaki planları arasında yeni bir akıllı gözlük olduğu söylentileri duyuluyor.

Patently Apple‘daki habere göre, Essential’ın sahip olduğu bir berat, firmanın çift lensli zeki gözlükler düşündüğüne göze çarpan ediyor.

2017060314413914591.jpgEssential'ın Yeni Patenti Ortaya Çıktı!

Resimde gördüğünüz gibi gözlük, Snapchat Spectacles‘a benzer şekilde olağan bir gözlüğü andırıyor. Yani Google Glass’ın Dragon Ball Z Scouter’ına benzeyen tek göz kullanışsız tasarımı gibi değil.

Habere göre, bu zeki gözlük göz hareketlerini takip edebiliyor ve kullanıcının görüş alanına artırılmış realite uygulayabiliyor.

Bir şeyin yalnızca barkoduna bakarak fiyatını görebilmek, gözlükteki artırılmış gerçekliğin pratikteki kullanımına örnek olarak gösteriliyor. Tabii oysa yalnızca bir patente bakarak Essential’ın yeni bir şey üzerinde çalıştığını anlatmak baskı. Lakin Apple’ın da yeni akıllı-özellikler deneme ettiğini düşününce zeki gözlüklerin bir geri dönüş yapmasını bekleyebiliriz.

Olasılıkla Essential’ın birincil cep telefonunun piyasaya çıkmasını ummak, şu an potansiyel ilave cihazlara umutlanmaktan daha akla yatkın. Neyse fakat bunun için çok beklememiz gerekmeyecek çünkü Haziran sonunda Essential Phone‘un çıkması bekleniyor.

Önceki HaberHonda, En Ince Ayrıntısına Kadar Sürücüsüz Otomobillerin Arkasında! Sonraki Haberİşte Need for Speed Payback’in Oynanacağı Konsollar

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir