Kapat
Android 7.0 hayali hüsran oldu!
Android 1

Android 7.0 hayali hüsran oldu!

Nexus ve Pixel dışarıda her hangi bir Android telefon satın almanın gelecek güncellemeler konusunda her zaman tehlikeli bir hareket olduğunu söylebiliriz. Derhal ise OnePlus, iki sene öncesine ait OnePlus 2‘nin Android 7.0 Nougat güncellemesi almayacağını açıkladı.

OnePlus daha önce 2015 amiral gemisinin Nougat güncellemesi alacağı konusunda laf vermişti.

OnePlus temsilcileri Android Authority’ye yaptıkları açıklamada, “Müşteri hizmetlerimiz emin bir süreden beri müşterilerimize bunu açıklıyordu.” dedi ve ayrıca Android O‘nun OnePlus 3 ve OnePlus 3T‘ye geleceğini açıkladı.

Güncellemem nerede?

OnePlus’un Nougat için verdiği sözü bozmasının sebebi, OnePlus 2’nin piyasaya sürüldüğü yıl, şirketin işletim sistemini geliştiren Cyanogen ile ayrılması ve OnePlus’ın işletim sisteminin lokal bir Android sürümü üretmek zorunda kalması olduğu söyleniyor. Kendi işletim sistemi olan OxygenOS‘a büyük özen gösteren OnePlus, en azından gelecek telefonları için pürüzsüz bir güncelleme tecrübesi sunacağı belirlenmiş.

Google, yeni işletim sistemlerini olabildiğince basit uygulanabilir ülkü getirmeye çalışsa da, görüldüğü gibi Android kullanan telefonlar gelecek güncellemeleri eski telefonlarına getiremeyebiliyor, yapımcılar bu yenilikler için laf vermiş olsa bile.

Önceki HaberKayıp mahsul anahtarlarını bulun!  

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir