Kapat
Android'de Cortana zamanı!
Android 1

Android’de Cortana zamanı!

Microsoft uzun zamandır Windows Mobile‘ı kullanıcılara zorlamaktan vazgeçip, kendi geliştirdiği uygulamaları iOS ve Android‘de kullanılmasını sağlamaya çalışıyor. Cortana‘ya gelen en son güncelleme doğru artık Google Assistant (veya Google Now) yerine Cortana kullanabilirsiniz. Yani Android cihazınızda Cortana artık varsayılan dijital asistanınız olabilir.

Uygulama bundan böyle home tuşuna uzun basma ile kendini bağdaştırabiliyor. Uygulamayı birincil açtığınızda Cortana size varsayılan asistanı seçmeniz için bir şans tanıyor, eğer kabul ederseniz sizi Android ayarlarına yönlendiriyor ve buradan seçiminizi yapabiliyorsunuz.

Normalde varsayılan tarayıcınızı ve mesajlaşma uygulamanızı seçmenizi karşılayan mönü artık varsayılan dijital asistanınızı da seçmenize izin veriyor. Ancak maalesef iOS kullanıcıları bu özelliklere sahip olmadığı için Siri kullanmaya sürdürmek zorundalar.

Uygulama şimdilik sesli olarak açılamıyor ve görüntü modunu desteklemiyor. Oysa Google yerine Microsoft temalı bir asistan istiyorsanız Cortana for Android’in 2.8.0 sürümünü buradan indirebilirsiniz.

İLGİLİ HABER Siri’ye rakibini açtırırsanız ne olur? Önceki Haber2018 Volkswagen Polo Ortaya Çıktı! Sonraki HaberYotaPhone 3’ün Resmi Satmak Tarihi Açıklandı!

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir