Kapat
Android O için tarih verildi!
Android 1

Android O için tarih verildi!

Google’ın mobil işletim sisteminin bir sonraki büyük sürümü Android O, Mart’ta tanıtılmıştı. Firma bu sırada dağıtımı yılın üçüncü çeyreğinde yapmayı planladığını söylemişti. Geçen ayki Google I/O geliştirici konferansında ise Android O Beta Program’ın belirtilmiş cihazlara açıldığını gördük.

Android O’nun iyice ne zaman yayınlanacağı halen açıklanmasa da Android Police’in şef editörü David Ruddock, tarihle ilgili bir ipucu veriyor. Ruddock’a tarafından güncelleme, “Ağustos’un birinci ya da ikinci haftasında” Google Pixel ve Pixel XL’ye dağıtılmaya başlanacak. Pixel telefonlara yapılacak dağılma, Nexus’a göre “biraz daha erken” olabilir. Ruddock, bu tarihlerin değişebileceğinin altını çiziyor.

Android 7.1.2’ye güncellenmeyen Nexus 6 ve Nexus 9’un desteği sona erdiğinden bu iki cihaz, Android O’ya da ulaşamayacak. Nexus 5X ve 6P ise Android O çıktığında “garantili Android güncellemesi” süresinin içerisinde olacaklar. Fakat bu zaman Eylül’de sona ereceğinden olasılıkla Android O’dan sonradan çıkacak güncellemeleri alamayacaklar.

Önceki HaberWindows 10 Mobile’ın Silverlight Desteği Düşüyor Sonraki Haberİşte Youtube’da 10 Dakikalık Bir Videonun Sonuçları

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir