Kapat
iOS 11 mi; Android O mu?
Android 0

iOS 11 mi; Android O mu?

Apple bizi iOS 11 ile tanıştırdı ve sadece bir kaç hafta önce Google bize Android O‘yu tanıttı. Bu iki işletim sistemi bir araya geldiğinde dünyada bulunan bütün telefonların içinde bulunacak. Peki hangisi daha iyi?

Kısa yanıt: Minik bir farkla Android O. Sebebi ise şu; Google yapay akıl alanında koskocoman gelişmeler kat etti. Buna Google Assistant’tan havalı görünüme sahip, sadece kameranız ile Wi-Fi parolası kopyalamanızı sağlayan özellik de dahil.

Apple ise tamamen mağlup olmuş değil. Eğer Apple arttırılmış gerçeklik özelliğini başlıca akım haline getirebilirse büyük bir galibiyet kazanabilir.

yine de:

İşletim sistemleri hemen şimdi elimize geçmiş yok. Apple ve Google, en iyi özelliklerini iPhone 8 ve Google Pixel 2’nin açıklanması için saklıyor olabilir. Bir Takım yeni özellikler işletim sistemi ile bağlantılı değil.

Bunları aklımızın bir kenarında bulundurarak karşılaşmayı başlatabiliriz.

Android O

Bir videoyu veya Google Maps navigasyonunu küçülterek uçan ufak bir pencere haline getirme özelliği. Kopyala/yapıştır özelliği için geliştirilmiş, ad, telefon numarası, adres ve işletmenin otomatik olarak seçme özelliği. Yeni bildirim sistemi. Otomatik doldurma (Chorme’daki gibi). Daha çabuk işletim sistemi. Daha iyi pil ömrü. Google Play Store daha güvenli ve bundan böyle sekmeler var.

iOS 11

Kazanan: şimdilik Android O. Manzara içinde görüntü özelliği ve geliştirilmiş kopyala/yapıştır fonksiyonu minik yenilikler gibi görünse de bir telefonu jurnal hayatta fazla daha elverişli ülkü getirecektir. iOS’dan öbür olarak Android telefonlar zaten aniden çok hoparlörde müzik çalabiliyordu (Chormecast uyumu olduğu sürece).

Önceki HaberFacebook’un Yeni Haritaları Geliyor! Sonraki Haberİşte Alcatel’in Yeni Phablet’i POP 4 6″

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir