Kapat
Android güncellemelerine devam!
Android 0

Android güncellemelerine devam!

Görünüşe bakılırsa Google Pixel ve Pixel XL‘ın hizmet süresini bitirmesine daha fazla var. Google Pixel’in yardım sayfasında yazar bilgiye göre, aygıt Ekim 2018‘e kadar güncelleme almaya devam edecek.

Bu da şu kavrayış geliyor, Android O‘nun önümüzdeki yaz aylarında yayınlanması arkasından Pixel sahipleri asgari bir büyük güncelleme daha (yaklaşık olarak Android P) alabilecek. Keza, Pixel sahipleri Ekim 2019‘dan sonra aygıt üzerinden teknik servis ya da uyumlu güncelleme garantisini de kaybedecekler.

Lakin Google’ın bu kuralları açıklama şekline bakılırsa, Pixel’in desteği 2018’den iyice kesilmeyecek, yalnızca öncelik olarak geri plana alınacak. Yani daha bile sonraki Android sürümleri (Android Q?) bile Pixel’i destekleyebilir, yalnızca bu ihtimalin belirli bir garantisi yok.

gerçi, Android eski cihazlara yardım vermesi ile tanıdık bir platform değil, bu yüzden beklentileri düşük tutmakta üstünlük var.

Telefonunu her sene başkalaştırmak istemeyenler için, Pixel’in iki sene ve belki daha bile uzun sürecek desteği epeyce albenili bir özellik. yine de Pixel ve Pixel XL’a sağlanan yardım ve telefonların ömürleri diğer Android telefonlara göre uzun olsa da, iPhone bu alanda rekabeti birinci sırada götürüyor.

Dört yaşına henüz giren iPhone 5S bile hala büyük güncellemeleri almaya devam ediyor, örneğin iOS 11 işletim sistemi gibi. Android O ise Pixel’in sondan bir önceki güncellemesi olabilir.

Önceki HaberErişilebilirlik Projesi ile Engeller Kalkıyor  

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir