Kapat
Android cebinizin pilini tüketeni bulun!
Android 1

Android cebinizin pilini tüketeni bulun!

Telefonunuzdan en iyi batarya ömrünü edinmek için sürekli olarak uğraş vermeniz gerekiyor. Yeni yüklediğiniz uygulamalar ve sistem güncellemeleri pil ömrünü ne eyvah ancak negatif etkileyebiliyor.

Android’in son sürümü Nougat’ın hangi uygulamaların ne değin batarya tükettiğini bildiren özel bir sayfası var. Bu sayfaya göz atarak hangi uygulamaların normalden pozitif batarya tükettiğini görebilirsiniz. Sorun tek bir uygulamadan kaynaklanıyorsa, bu uygulamayı kaldırarak sorunu çözmeniz olası olabilir.

Bahsettiğimiz menüye varmak için Ayarlar menüsünü açın ve Batarya girdisine dokunun. Burada batarya tüketimini bir süre grafiği üstünde göreceksiniz. Sağ üst üç nokta simgeli menüye dokunun ve Uygulama uyarıları üstüne dokunun. Telefonunuz bekledikten sonradan size fazla batarya tüketen bir uygulamanın olup olmadığını söyleyecek.

Bu işlev, doğal olarak pili “olağan” olarak tüketen şeyleri (ekranı uzun zaman açık vazgeçmek gibi) pili fazla tüketen faktörlerden biri olarak görmüyor. Ama uygulamalarınızdan biri çılgın biçimde batarya tüketiyorsa, buradan keşfetmeniz mümkün.

Önceki HaberInstagram’dan Canlı Yayını Her Yerde İzleme İşlevİ!  

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir