Kapat
Android 0

Android 9.0’ın Geliştirici Önizleme Sürümünün Çıkacağı Tarih Belli Oldu

Google’ın 2018 yılının ortalarında tanıtacağı yeni Android sürümü Android P’nin geliştirici önizleme sürümünün çıkış tarihi ortaya çıktı.

Gerek akıllı telefonlarda gerek tabletlerde en çok kullanılan işletim sistemi olan Android’in yeni sürümü olacak olan Android 9.0 yani Android P merakla bekleniyor. Google’ın daha gelişmiş güvenlik özelliklerine sahip olacak olan Android 9.0 işletim sistemi ayrıca pek çok faydalı özellikle birlikte gelecek.

Android’in yeni sürümü Android 9’un ne zaman çıkartılacağı bilinmese de Google ilk olarak Android’in yeni sürümünün geliştirici sürümünü yayınlıyor. Geliştirici sürümündeki hatalar ayıklandıktan sonra Google yeni Android sürümünü yılın ortalarında ilk olarak Pixel cihazlarına getiriyor.

Android P İle Birlikte Önemli Özellikler Geliyor!

Google’a yakın kaynakların aktardıkları bilgilere göre Android P’nin ön izleme sürümü Mart ayının ortalarında çıkacak. Android P ile birlikte kullanıcılar arama kaydetme, gelişmiş spam engelleme, gelişmiş güvenlik ve daha akıcı sistem özelliklerine sahip olacak.

Android’in yeni sürümü olacak olan Android P yani Android 9’ün tüm detaylarının Google’ın 8 Mayıs tarihinde düzenleyeceği Google I / O etkinliğinde tanıtması beklenirken Google ayrıca bu etkinlikte Android 9’un önizlemesini de paylaşması bekleniyor.

Burak {Burak}

Kendini bildiğinden beri teknolojiye ilgi duyan Burak edindiği ve edinmekte olduğu gelişmeleri tarafsız bir şekilde aktarıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir