Kapat
Mobil 0

Essential Selfie Kameralar İçin Yeni Bir Patent Aldı

Android’in kurucusu Andy Rubin tarafından kurulan Essential şirketi yeni akıllı telefon modellerinde kullanmak için yeni bir selfi kamerası patenti aldı.

Çinli akıllı telefon üreticisi Vivo’nun Apex akıllı telefonunda kullanılan Selfie kamerasının patenti Android’in kurucusu olan ve bu aralar Essential Phone akıllı telefon markasıyla uğraşan Andy Rubin’in olduğu ortaya çıktı. Andy Rubin yaptığı açıklamada bu patenti 2 yıl önce aldıklarını belirtti.

Vivo’nun geçtiğimiz aylarda tanıtımı ortaya çıkan Apex modelin kullanılan çıkıntılı kamera pek çok kullanıcı tarafından beğenilmiş ve selfie kameralara yenilikçi bir yaklaşık olarak adlandırılmıştı. Vivo’nun Apex modelinde kullandığı yeni nesil selfie kamerası sayesinde ön kameranın bulunduğu çerçeve kısmında bulunması sebebiyle ekranı tam çerçevesiz hale getiremiyor. Ancak Android kurucusu Andy Rubin’in açıklamasına göre “Mobil cihazın ön yüzünden en iyi görüntüyü alabilmenin en yeni yolu” olarak patentlediği bu teknolojiyi Vivo daha hızlı bir şekilde kullanmış.

Andy Rubin söz konusu patentle ilgili olarak attığı tweette 2016 yılının Mayıs ayında bu patenti aldıklarını belirtti. Alınan bu patentle birlikte ön kamera telefonun ön yüzeyinde sökülüp çıkartılabiliyor. Bu sayede sensörlerin hepsi ekranın içine dahil ediliyor ve çerçevesiz ekran deneyimi sunuluyor.

Çinli akıllı telefon üreticisi Vivo’nun Apex modeli şimdilik bir konseptten ibaret olduğu için Vivo’nun Essential’a herhangi bir ücret ödemesi gerekmiyor. İlerleyen sürede Vivo Apex modelini üretip satışa sunarsa Essential şirketi Vivo’nun kullandığı bu teknoloji için ek ödeme alabilir.

Burak {Burak}

Kendini bildiğinden beri teknolojiye ilgi duyan Burak edindiği ve edinmekte olduğu gelişmeleri tarafsız bir şekilde aktarıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir