Kapat
2021'de Oynayabileceğiniz En İyi Ücretsiz Bilgisayar Oyunları
Oyun 0

2021’de Oynayabileceğiniz En İyi Ücretsiz Bilgisayar Oyunları

Bu içeriğimizde hiçbir ücret ödemek zorunda kalmadan oynayabileceğiniz en iyi ücretsiz bilgisayar oyunları ile ilgili bilgiler vereceğiz.

Bilgisayarlar bugün pek çok insan için çok önemli bir teknolojik cihazdır. Bu cihaz üzerinde işten araştırmaya ve eğlenceye kadar aklınıza gelebilecek pek çok şeyi gerçekleştirmek mümkün. Kimi kullanıcı bilgisayarıyla günlük işlerini yapar kimisi internette sörf yapar kimisi de oyun oynar. Oyun oynamak bugün bilgisayarlarda en çok tercih edilen kullanım alanlarından biri, hatta belki de ilkidir. Milyonlarca bilgisayar kullanıcısı saatler boyunca keyifle oyunlar oynamaktadır.

Görsel kalite ve oynanış bakımından üst seviyede olan bilgisayar oyunlarıyla ilgili kullanıcıları en çok zorlayan konu, ücretlerdir. Zira bugün özellikle Türk Lirası’nın diğer ülke para birimleri karşısında ciddi değer kaybetmesiyle birlikte bilgisayar oyunlarının fiyatı artmıştır. Zira oyunların fiyatları tüm dünyada dolar ve Euro ile belirlenmektedir. Türk oyuncularının oyun satın almakta zorlandığı bu zamanlarda adeta ilaç olabilecek bir liste hazırladık.

En İyi Ücretsiz Bilgisayar Oyunları

Dünyada bilgisayar oyunlarının önemli bir bölümü ücretli satıldığı gibi bir bölümü de ücretsiz şekilde sunulabiliyor. Sayısı az olan bu ücretsiz oyunların çoğunun kalitesi beklentileri karşılamamaktadır. Fakat diğer yandan öyle ücretsiz bilgisayar oyunları vardır ki ücretli satılsa bile alınabilecek kalitededir. İşte bu listemizde sizlere gördüğünüz zaman bu nasıl ücretsiz dedirtecek derecede kaliteli oyunları derledik. Lafı fazla uzatmadan oyunları anlatmaya başlayalım.

Unturned

Zombiler ve onların dünyayı istila etmesi, yıllardır hem kitaplarda hem de sinema filmlerinde işlenen bir konudur. Bu tür eserlerde işlenip insanların ilgisini çeken zombilerin bilgisayar oyunlarında karşımıza çıkmaması beklenemez. Nitekim bugüne kadar çok sayıda zombi temalı oyun gördük. Unterned da o oyunlardan biridir. Oyun içerisindeki temel amacımız zombilerle mücadele edip hayatta kalmak. Bu mücadelede kullanabilmek için karakterimizin çeşitli silahları ve becerileri var. Ateş püskürebilmek, yönettiğimiz karakterin en öne çıkan özelliğidir.

Zombilerle baş edebilmek için kullanabileceğiniz yöntemler birden fazladır. İsterseniz zombilerle karşı karşıya kalıp çetin bir savaşın içine girebilir isterseniz de yaratıklara kendinizi belli etmeden gizlilik yöntemiyle ilerleyebilirsiniz. Bu seçim oyun tarafından size bırakılmış durumda. Karakterin sağlığını arttırmak ve korumak için yerde bulunan sebze ve meyveleri yemeyi ihmal etmeyin. Zombi istilasını iliklerinize kadar hissedeceğiniz Unturned oyununu Steam üzerinden ücretsiz indirebilirsiniz.

Black Squad

Bilgisayar oyunları arasında en çok tercih edilen türlerden biri FPS olarak da bilinen birinci keskin nişancı türüdür. Savaş hissini ve atmosferini sonuna kadar yaşadığımız FPS türünün başarılı bir örneğinden bahsedeceğiz: Black Squad. Tamamen ücretsiz şekilde sunulan Black Squad 2017 yılında yayınlanmıştır. En iyi ücretsiz bilgisayar oyunları listesine girmeyi hak eden oyunda oyuncuların tercihine sunulan birden fazla oynanış modu bulunmaktadır. Oyuna girdiğinizde size hangi modda oynamak istediğiniz sorulur. Bu tercihi yaptıktan sonra oyun başlar. Oyunun hızlı bir aksiyona sahip olduğunu söylemek mümkün.

Çok sayıda farklı silahın olduğu oyunda silah kullanımı zor değil. Zira mermilerin sekme oranı, aynı kategorideki diğer oyunlara göre çok daha düşük. Bu da düşmanları daha kolay öldürebileceğiniz anlamına geliyor. Grafikleri gayet başarılı gözüken oyun Steam’de ücretsiz oynanabilecek şekilde yer alıyor. Oyunu oradan indirebilirsiniz.

Marie’s Room

Gizem ve bulmaca öğelerinin temel alındığı oyunlara ilginiz varsa Marie’s Room sizin için doğru bir tercih olabilir. Oyunun içerisinde Kelsey isimli karakteri yönetiyoruz. Kelsey’in sınıftaki en yakın arkadaşı olan Marie bir gün gizemli bir şekilde kaybolmuştur. Kelsey, Marie’yi bulmak için onun odasını araştırmaya koyulur. Oyunda Marie’nin odasında onun nerede olduğunu ortaya çıkaracak çeşitli ipuçları arıyoruz. Bulduğumuz ipuçlarını ve bilmeceleri çözmeye çalışarak en yakın arkadaşımıza kavuşmayı umuyoruz. Eğer bu tarz oyunları seviyorsanız Marie’s Room ücretsiz oynayabileceğiniz keyifli bir oyundur.

Atmosferi oldukça başarılı olan oyunda oyuncunun ilk andan itibaren olaya odaklanabildiğini söyleyebiliriz. Like Charlie isimli geliştirici tarafından geliştirilip 2018 yılında yayınlanan oyunu yine Steam’den indirip oynayabilirsiniz.

Creativerse

Dünyanın en çok satan oyunu Minecraft’a benzerliğiyle göze çarpan bir oyun en başarılı ücretsiz bilgisayar oyunları arasında yerini alıyor. Oyunculara özgür bir dünya sunan Creativerse, bu özgür dünya ile birlikte yaratıcılıklarını en iyi şekilde yansıtmalarına imkan sağlıyor. Detaylar ve oynanış mekanikleriyle iyi planlanmış bir oyun intibahı uyandıran Minecraft benzeri bu oyun, en çok tercih edilen ücretsiz oyunlardan biridir. Steam’de 26 binden fazla oyuncunun oyunu puanlamış olması, bunun somut örneğidir.

Grafik kalitesi olarak Minecraft’tan daha iyi olduğu görülebilen Creativerse, Playful isimli şirket tarafından geliştirilmiştir. Mayıs 2017 tarihinde oyuncuların beğenisine sunulan oyun hemen her bilgisayarda rahatlıkla oynanabilir. Oyunu Steam’den indirebilirsiniz.

Sizlerin hiçbir ücret ödemeden oyun oynayabilmesi adına derlediğimiz ücretsiz bilgisayar oyunları bu şekildedir. Her türden bir oyunu beğeninize sunmaya çalıştık. Bu sayede her türden oyuncu kendine uygun bir oyun bulacaktır. Kendinize yakın bulduğunuz, oynarken keyif alacağınızı düşündüğünüz oyunu hızlıca indirebilirsiniz.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir