Kapat
Sinema 0

2017’de vizyona giren en iyi filmler

Geride bıraktığımız 2017 yılında vizyona giren, bilgisayar tutkunlarının çok sevdiği en iyi 5 filmi sizler için derledik. Eğer siz de kendinizi “nerd” veya “geek” olarak niteliyorsanız, aşağıdaki filmleri mutlaka izlemişsinizdir. Eğer hala izlemediyseniz, hazırladığımız bu listedeki yapımları izlemek için hemen harekete geçin.

Blade Runner 2049

1982 yılında çıkan ve bilim kurgu yapımları arasında kendine has bir yer edinen Blade Runner, halihazırda iMDB’nin en çok puan alan ilk 250 filmi arasında da listeleniyor. 2017 yapımı Blade Runner 2049 ise isminden de anlaşılacağı üzere 2049 yılında geçiyor. Fazla spoiler vermemeye çalışarak konusunu özetlemek gerekirse, birebir insan görünümündeki androidlerin (robotlar) gerçekten insan muamelesi görüp göremeyeceği konusu irdeleniyor.

John Wick: Chapter 2

Matrix serisiyle yıldızı parlayan Keanu Reeves‘in yeni filmi John Wick: Chapter 2 de 2017’ye damgasını vuran bir diğer yapım. Kendisinin ne kadar başarılı bir oyuncu olduğunu daha iyi anlamamızı sağlayan film, ilkinde olduğu gibi yine bol vurdulu kırdılı sahneye ev sahipliği yapıyor.

İlk filmde köpeği öldürüldüğü için mafyaya kök söktüren John Wick karşımızdaydı. İkinci filmde de yine mafyayla mücadele eden ve karşısına çıkan her şeyi yok etmeye çalışan bir John Wick izleyenleri karşıladı. İzleyenlerden geçer not almayı başaran film, halihazırda internetten de izlenebiliyor.

Logan

2000 yılında gösterime giren X-Men serisinin böyle bir sona sahip olacağı kimin aklına gelirdi ki? Aradan geçen 17 yılda Wolverine ve Profesör X‘in maceralarını izlerken onlarca karakterin son nefesini vermesine şahit olmuştuk. Logan filminde ise bu çıta daha da yükseliyor ve X-Men serisi nihayet son buluyor. Süper kahraman filmlerini sevenlerin bayılacağı bu yapımda Hugh Jackman ve Sir Patrick Stewart resmen oyunculuk resitali sergiliyor.

Thor: Ragnarok

Marvel filmleri her zaman için eğlenceliydi, ancak çoğunlukla da kahramanların kötü adamları ortadan kaldırıp dünyayı kurtarmalarına şahit oluyorduk. Komedi genelde ikinci planda kalıyor, daha çok aksiyon filmlere hakim oluyordu. Ancak Marvel’in son filmi Thor: Ragnarok böyle bir yapım değil.

Filmin yönetmeni Taika Waititi, Marvel’in ilk komedi filmini çekmiş bulunuyor. İçinde aksiyon sahneleri de var elbette ama Thor: Ragnarok gerçek bir komedi filmi olmayı başarmış durumda.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir