Kapat
Sinema 0

Vampir İmparatorluğu (Daybreakers) Konusu Nedir?

Vampir İmparatorluğu (Daybreakers) konusu nedir ve filme dair nasıl bir içerik bulunuyor gelin size detaylardan bahsedelim. 

Vampir İmparatorluğu (Daybreakers) özeti ile ilgili olarak filmin hikayesi biraz daha fantastik olacak şekilde ön plana çıkarıyor. Filmin hikayesini de şöyle anlatabiliriz. 2019 yılında, bir veba neredeyse tüm insanları vampire dönüştürür.

Azalan kan tedariki ile karşılaşan kırılmış dominant ırk hayatta kalmaya çalışır; bu arada, bir araştırmacı insanları kurtarmak için vampirlerin saklı bir grubu ile birlikte çalışmaktadır. Hal böyle olunca da işler değişik bir koşturmaya döner ve savaşmaya dair yeni stratejiler gelişir.

Film yoğun bir fantastik hikayeye dayanıyor!

Artık kimse yaşlanmamaktadır. Fakat ortada büyük bir sorun vardır; sayıları iyice azalan insanlar artık vampir ırkına yeterli miktarda kan sağlayamamaktadır. Bu sırada insanlardan oluşan bir direniş gücü de vampirleri tekrar insana dönüştürmek için bir tedavi aramaktadır. Direnişçiler bunun için üst düzey bir vampir olan hematolog Edward Dalton’ı (Ethan Hawke) kaçırırlar.

İnsan sempatizanı yakışıklı vampir, bir grup direnişçi insana yardım ederek dünyadaki vampirleşme eğilimini sona erdirecek bir serüvene girer. Neticede soğuk vampir imparatorluğunu sona erdirecek ve ‘insan cumhuriyetini’ kuracak bir formül bulunacaktır elbet.Vampir İmparatorluğu bir parçası olduğu sisteme yabancılaşan ve isyancıların arasına katılan sıradan bir bireyi merkeze alan distopik kurmacaların yapısını kullanıyor.

Vampir İmparatorluğu oyuncuları

Ethan Hawke, Sam Neill, Isabel Lucas, Claudia Karvan, Harriet Minto-Day olarak bilim kurgu ve gerilim şeklinde karşımıza çıkan film, pek çok kişi tarafından takip ediliyor ve seviliyor. Bakalım süreçler nasıl ilerleyecek? Merakla filmi bekleyenler olarak, şimdiden iyi seyirler diliyoruz.

 

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir