Kapat
Sinema 0

Koltuktan Kalkamayacağınız Gelmiş Geçmiş En İyi 20 Aksiyon Filmi Önerisi

Aksiyon filmine dair insanların beklentisi sürekli daha iyisi için oluyor. Bu yüzden sizler için en güzel filmleri sıralamak istedik.

Aslantek ailesi olarak kaliteli aksiyon filmi izlemek ve bu filmlerden de büyük keyif almak için tek yapmanız gereken aşağıdaki filmlerden size en çok uyan filmi bulmanız ve izlemeniz olacak. Şimdiden keyifli seyirler diliyoruz. İşte sizin için en iyi aksiyon filmleri ve film önerileri listemiz.

 

1. Tomb Raider (2018)

Film dünyasında pek çok kişinin ilgisini çeken bu film, oldukça yeni bir film olduğu için pek çok kişinin ilgisini çekmiştir. Hikayesine bakacak olursanız spoilersiz bir şekilde anlatalım. Babasının ortadan kaybolmasından yedi yıl sonra, 21 yaşındaki Lara, küresel ticaret imparatorluğunun başına geçmeyi reddetmiş ve üniversite dersleri alırken bir yandan da Londra’da bir bisiklet kuryesi olarak çalışır. Bu konuda işler bozulmaya başlar ve bir noktada babasının kayboluşunu araştırmaya başlar ve son gittiği yeri ziyaret eder. Birden bire Lara kendini yalnızca keskin zihniyle, kör inançla ve inatçı ruhuyla silahlanmış bir halde, dezavantajlı bir durumda olduğu bir maceranın içinde bulur. Lara, bilinmeyene doğru yolculuk ederken kendisini sınırlarının ötesine geçirmeyi öğrenmeye başlar. Şimdiden keyifli seyirler diliyoruz bu film için.

2. 12 Savaşçı (2018) 12 Strong

11 Eylül saldırılarını konu eden bu film, biraz saldırı sonrasını anlatıyor. Yeşil bereliler olarak bilinen özel Amerikan birliklerinin Afganistan üzerindeki hikayelerini anlatan film, oldukça güçlü bir yapı sağlıyor. Kuzey İttifakı ve onun lideri Raşid Dostum’la işbirliği yapar. Afganistan’ın dağlık coğrafyasında Taliban güçleriyle bir gerilla savaşına gireceklerdir.

3. Kızıl Serçe (2018) Red Sparrow

Bir sparrow hikayesi olarak karşımıza çıkan bu film, ajan konuları üzerine kurulmuş. Dominika Egorova, Rus güvenlik servisinde eğitimli bir baştan çıkarıcı bir “sparrow” olarak eğitilir. Haliyle de tam bir savaşçı ve stratejik hareketlerin insanı oluyor. Dominika vücudunu bir silah olarak kullanmayı öğrenir ancak kişiliksizleştirme eğitimi süreci boyunca benlik hissini korumak için mücadele eder. Haliyle bir yandan kendisiyle, bir yandan da duygularıyla mücadele eder. Haksız bir sistemde kendi gücünü bulması, programın en güçlü varlıklarından biri olarak yükselmesine sebep olur. Haliyle de bu süreçler için çalışmalar sürekli gelişiyor ve değişiyor. Şimdiden keyifli seyirler diliyoruz.

4. Alfa Kurt (2018) Alpha

Soğuk bir dönem düşünün. Dönemlerin bu denli soğuk olması beraberindeki gelişimi de ön plana çıkarıyor. 20 bin yıl önce üst paleotik çağ döneminde geçen Alpha, konu olarak genç bir adam ve bir kurtun arkadaşlığını anlatıyor. Genç bir adam, kabilesinin en elit grubuyla ilk avına çıktığında istenmedik bir şekilde yaralanır.

Sonra da derdini anlatmak için ve kendine yeni bir çıkış yol bulmak için çözümleri ön plana çıkarılıyor.  Kendine geldiğinde ise yalnız olduğunu fark eder ve ölüme terk edildiğini anlar. Sonra da işler değişken bir yapıda ön plana çıkarılıyor.

5. Yok Oluş (2018) Annihilation

Gerçekleşen anormal faaliyetlerden dolayı hükumet tarafından gizlice karantinaya alınan gizemli “Area X” bölgesi, on yıllardır kıtanın geri kalanından ayrıdır. Doğa, insan uygarlığının son izlerini de bölgeden silmiş durumdadır. İlk keşif gezisi, bozulmamış, cennet gibi bir doğanın süregeldiğini rapor eder. Bölgeye giden 2. keşif grubu toplu intiharla, 3. keşif grubu dost ateşiyle, en sonuncu olan 11. keşif grubu ise kendilerinin bir gölgesi olarak geri dönmüş ve kısa süre sonra kanserden ölmüştür.

6. Katil Avcısı (2018) Hunter Killer

Filmin ismi katil avcısı ve tamamen dünyayı tehditlerle ilgilidir. Bu yüzden de aşama aşama değişen ve ilerleyen, darbe planını engellemeye çalışan bir ekibin planını anlatıyor bu film.Mürettebat ve ülke tehlikedeyken, Yüzbaşı Glass bir grup seçkin deniz komandosuyla birlikte, kaçırılan Rusya başbakanını kurtarıp ve 3. Dünya Savaşı’na engel olmak için düşman hattına sızmaya çalışır.

7. Outlaw King (2018)

İskoçya krallığında geçen film, hikaye olarak 1300 lü yılların konularını anlatıyor. Outlaw King, İngiltere kralı I. Edward’ın Orta Çağ İskoçyası’nı işgali sırasında Robert the Bruce’un verdiği mücadelenin ve fedakarlıklarının hikayesini anlatıyor. Robert, 1300’lü yılların başlarında İskoç bağımsızlığı için İngiltere’ye karşı onurlu bir savaş verir. Bu savaş sonrasında yaşananlar ve başına gelenler, ordu ile olan diyalogları ve çabasını konu ediyor bu film.

8. Venom: Zehirli Öfke (2018) Venom

Pek çok kişi tarafından sevilmiş olan ve insanların ilgisini doğrudan çeken bu film, bir süper kahraman filmi olarak çıkıyor karşımıza. Hırslı bir muhabir olan Eddie Brock, sevgilisinin çalıştığı araştırma firmasının sahibi de peşinde olduğu hikayelerden sadece biridir. Kötü niyetli ve kendi amaçları doğrultusunda hareket eden bu adamın hikayesinin peşinde koşarken, Eddie, sadece simbiyoz hâlinde yaşayabilen ve adrenalinle beslenen uzaylı bir organizmanın firma tarafından keşfedildiğini ve insan deneklerle birleştirilmeye çalışıldığını öğrenir. Sonra da olaylar gelişmeye başlar ve Venom isimli bir organizma karşımıza çıkar.

9. Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi (2018) Solo: A Star Wars Story

Dünyanın en iyisi olmaya karar veren genç Han Solo, kaçakçılık için toplanan bir ekibin üyesi oluyor ve hayat boyu yanında olacak olan yardımcı pilotu Chewbacca ile güçlerini birleştiriyor. Yıllarca dostluğunu sürdüreceği Lando Calrissian ve Qi’ra da bu macerada Han Solo’ya eşlik ediyor.

10. Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları

Newt Scamander’ın da yardımıyla Amerika Birleşik Devletleri Sihir Kongresi (MACUSA) tarafından yakalanan karanlık büyücü Gellert Grindelwald kaçmayı başarmış ve kendine, gerçek niyetinden habersiz olan müritler toplamaya başlamıştır.

11. Soldado (2018) Sicario: Day of the Soldado

Kartel savaşlarını, uyuşturucu tacirlerinin ilişkilerini ve karanlık ilişkilerin açığa çıktığını gösteren pek çok olayı konu alan bu film, kendine göre geniş ve yoğun bir yapıda ilerleme sağlıyor. Bu filme bu denli güzel bir dokunuş yapan yapımcılar, daha çok ağır dram dokunuşları sunuyor. Aksiyon da iç aksiyon olarak ön plana çıktığı için herkes adına da farklı bir yapı çıkarılıyor. Sicario 2: Soldado’da, Meksika ve Amerika sınırındaki devlet-kartel savaşı konu ediliyor. Uyuşturucu kartelleri, teröristleri ABD sınırından kaçak yollarla geçirmeye başlayınca, federal ajan Matt Graver, gizemli Alejandro’yla iletişime geçer. Sonrasında da işler karışmaya başlar.

12. Kara Panter (2018) Black Panther

Wakanda Kralı olarak hakkı olan tahta çıkan TChalla, bu konuda yaptığı girişimlerle gündeme gelmektedir. İzole bir yaşam ile kendini ön plana çıkaran bu kralımız, halkına geri dönüyor ve güçlü bir düşman ortaya çıkıyor. Dünyayı korkunç bir belanın içerisine çeken bu olaylar, ihanet ve tehlikenin sorgulandığı geniş bir filmi karşımıza çıkarıyor. Bu yüzden filmlerle ilgili seçimler ve değişken yapıları halkın güvenliği ve yaşam biçimini ön plana çıkararak değiştirdiğini söyleyebiliriz.

13. Ant-Man and the Wasp (2018)

Ant-Man ve Wasp, hem iyi bir baba hem de süper kahraman olan Scott Lang’ın geçmişindeki sırları çözmek için Wasp ile işbirliği yaparak verdiği mücadeleyi konu ediyor. Scott Lang, Yenilmezler’in savaşında yer almanın sonuçları ile hem bir süper kahraman, hem de bir baba olarak boğuşur. Sonrasında hikayenin gelişimi de dengeler üzerine ilerler ve karakterler için aksiyon başlar. Şimdiden keyifli seyirler diliyoruz.

 

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir