Kapat
Sinema 0

2016′ nın en iyi filmleri..

2016′ nın en iyi filmleri, en iyi filmler..

2017′ ye girmemize sayılı günler kala 2016′ nın enleri haberleri oldukça karşımıza çıkar oldu. Bu haberimizde de sizlere 2016′ nın en iyi yabancı filmlerini listeleyeceğiz. Yabancı filmler olarak oldukça zengin bir sene geçirmişiz diyebilirim. Ayrıca dilerseniz 2016′ nın en iyi yerli filmleri haberimize de buradan ulaşabilirsiniz.

moana-turkce-izle

10) Moana

Moana Amerikan yapımı animasyon filminde Daha önce Prenses ve Kurbağa, Define Gezegeni ve Herkül filmlerini birlikte yöneten Disney’in gedikli isimleri John Husker ve Ron Clements, bu defa izleyiciyi şiirsel bir yolculuğa davet ediyor! Maceraya düşkün genç bir kadının, efsanevi bir adaya yaptığı yolculuğu anlatan filmde, genç kadın ile yarı tanrı Maui’nin başlarından geçenler perdeye taşınacak!

the-witch-izle

9) The Witch ( Cadı )

William ve Katherine çifti hristiyan dininin inançlarına sıkı sıkı bağlı bir çift olarak ıssız bir ormanın derinliklerinde yaşamaktadır. 17. Yüzyılda geçen hikayede bu ailenin sıradan düzeni garip olayların başlamasıyla bozulmaya başlar ve yeni doğan bebekleri Sam arkasında hiç bir kanıt bırakmadan birden bire ortalardan kaybolur. Büyük kızları Thomasin ise gaipten sesler duymaya başlar ve bu sesleri ilahi olarak adlandırır. İkiz çocuklar ise bilinmedik cümleler kurarak kafiyeli sözler söylemeye başlarlar. Fakat bunlar sadece bir başlangıçtır…

green-room-dehset-odasi-izle

8) Green Room ( Dehşet Odası )

Dehşet Odası – Green Room filminin konusu, 4 kişilik bir rock grubu sorunlu geçen turnelerinin ardından son dakikada çıkan bir konser organizasyonu nedeniyle Oregon civarındaki izbe bir konser alanında kendilerini bir odaya hapsolmuş bulurlar. Herkesi yok etmeye kararlı olan Neo Naziler, sadece konserin değil grup üyelerinin hayatlarını da tehdit eder.

 the-nice-guys-izle

7) The Nice Guys ( İyi Adamlar )

1970’ler Los Angeles’ında, şanslı ama sakar özel dedektif Holland March ve dikkatli araştırmacı Jackson Healy bir gizemi çözmek için bir araya gelir.

Birlikte, herkesin aradığı ve önemli bir sırrı saklayan kayıp kızı bulmaları gerekmektedir. Bu kız, ünlü bir porno yıldızı olan Misty Mountain’ın gizemli ölümünü çözebilecek bilgilere sahip tek kişidir. Bu araştırma esnasında iki dedektif kendilerini yüksek statüdeki devlet yetkililerinin hedefinde bulur. Filmin yönetmen koltuğunda Iron Man 3 ve Kiss Kiss Bang Bang filmlerinin unutulmaz yönetmeni Shane Black oturuyor. Filmi izleme fırsatım olmuştu oldukça eğlenceli, güldüren ve başarılı bir film olmuş tavsiye ederiz.

deadpool-izle

6) Deadpool

Ülkemiz de oldukça sevilen bir film olan Deadpool’ uda tavsiye ediyoruz. Marvel Comics’in en alışılmadık anti-kahramanı Deadpool, eski bir Özel Kuvvet askeri olan Wade Wilson’un, üzerinde uygulanan zorlu bir deneyin onu hızlandırılmış kendini iyileştirme gücü ve alt egosuyla baş başa bırakmasının hikayesi… Yeni yetenekleri ile donanmış ve kara, karmaşık bir mizah anlayışına sahip olan Deadpool, hayatını neredeyse sona erdiren adamı avlayabilecek mi..?

kubo-and-the-two-strings

5) Kubo and the Two Strings

Tanrılar canavarlar ve Kubo nun olayların içinde olduğu animasyonda güzel bir şekilde hayatını geçiren Kubo’nun geçmişten gelen lanetli bir tuh tarafından yıllar sonra ortaya çıkması ile Kubo’nun peşine düşmesi ve ondan almak istediği şeyi alana kadar durmayacağı ve saldıracaktır.

captan-amerika-civil-war-izle

4) Captain America: Civil War / Kaptan Amerika: İç Savaş

Aslında The AvengerS’ ın devamı niteliğinde olan film oldukça başarılı olup vizyonda fazlasıyla ilgi görmüştü. Captan America ve İron Man’ ın arasında ki anlaşmazlık ile Yenilmezler arasında geçen iç savaşı gösteriyor. Kesinlikle izlenebilecek efsane filmlerden diyebiliriz.

10-cloverfield-lane-izle

3) 10 Cloverfield Lane

Büyük bir trafik kazası geçiren Michelle, gözlerini yeraltında konumlanmış bir sığınakta açar. Yanında ise, dışarıda kimyasal bir saldırı olduğunu ve kesinlikle dışarıya çıkamadaklarını iddia eden iki yabancı adam vardır.

star-wars-izle

2) Rogue One: A Star Wars Story

Bir grup beklenmedik kahraman, İmparatorluğun en büyük imha silahı olan Ölüm Yıldızı planlarını çalma görevi için bir araya gelir. Star Wars zaman tünelindeki bu kilit olay, sıradışı şeyler yapmayı seçen sıradan insanları bir araya getirir ve bu şekilde kendilerinden daha büyük bir amacın parçası haline gelirler.

arrival-izle

1) Arrival ( Geliş )

Üniversitede antik diller bölümünde ders veren dil bilgisi Louise Banks (Amy Adams), bir ders sırasında ABD’ye gizemli bir uzay aracının rastladığını fark edecektir. Dünyanın tüm ülkelerine, toplam 12 yere bu uzay araçları teker teker park etmeye başlamıştır. Amerikan Ordusu’ndan Albay Weber (Forest Whitaker), uzaylılardan elde edilen ses kayıtlarının insna diline yoğunlaştırılması amacı ile Banks’ten yardım itemeye karar verecektir. Banks, matematikçi Ian Donnelly (Jeremy Renner) ve uzmanlardan meydana gelen ekip, uzay aracının içine adım atacaklardır. Mesajı insan diline çevirmek adına iş yaparken uzay araçlarının indiği diğer il ve ülkeler ise, uzaylılara karşı atak yapmak için hazırlık içierisine koyulacaktır. Banks ve ekibinin tüm riskleri alarak tüm dünyayı etkileyecek bir savaşı bir an önce durdurmak için çok az zamanı kaldığını fark edecektir.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir