Kapat
Sinema 1

Yılın en çok izlenen filmi DAĞ 2!

2016′ nın en çok izlenen filmi DAĞ 2 oldu.

Türkiye’ de vizyona giren bir çok yabancı filmi sollayan türk yapım bizleri gururlandırdı.

Dağ 2′ ye IMDB’ den 10 üzerinden 10 puan!

Internet Movie Database yani en ünlü, tüm filmleri barındıran yabancı site IMDB’ den Dağ 2′ ye tam not! 70bin kişinin üzerinde yapılan dünya çapında oylamada Dağ 2 10/10 ile tam not aldı! Şuanda en yüksek alan türk filmi olma özelliğini taşıyor.

Box Office Türkiye, Dağ 2’nin başarısının yalnızca elde ettiği gelirden ibaret olmadığını, vizyona 1.5 ay önce girmesine rağmen bu yılın en çok izlenen filmi olduğuna dair yıllık izlenme rakamlarını açıkladı. Aslantek Teknoloji Haber Sitesi.

Dağ 2 en çok izlenen film

2 milyon 422 bin 60 seyirciyle 2016’nın en çok izlenen filmi olan Dağ 2’yi 2 milyon 7 bin 8 seyirciyle ‘15 Ocak’ta vizyona giren’ Kardeşim Benim filmi takip ediyor. Yani bu iki film tam tersi tarihlerde vizyona girmiş olsaydı, aralarındaki fark 400 bin değil de 4 milyon civarında olurdu diye tahmin ediyoruz.

Ülkemizden bu gibi başarılı yapımların çıkması, dünyada ses getirmesi gerçekten bizleri gururlandıran şeyler. Umarız ki Dağ 2 tüm türk film yapımcılarına örnek olur ve bundan sonra çok daha kaliteli dünya düzeyinde filmler görebiliriz. 

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir