Kapat
Otomotiv 0

Subaru WRX 2018, Subaru WRX STI 2018 Modelleri Tanıtıldı!

Subaru WRX 2018, Subaru WRX STI 2018 Modelleri Tanıtıldı! Subaru efsane canavarı Impreza’ yı sonunda yeniledi!

Subaru‘ nun en sevilen ve en performanslı otomobillerinden olan Impreza WRX ve Impreza WRX STI modellerinin 2018 kasası sonunda çıktı. Motor özelliklerinin aynı olduğu otomobilde yeni kasa oldukça iddaalı görünüyor. Spor model olarak tanıtılan iki model de Impreza ismini kaldıran Subaru sadece WRX ve WRX STI isimlerini kullanacak. İki modelin de yeniden tasarlanan ön tamponlarında daha büyük üst ve alt ızgaralara yer verilmiş. Dış görünümdeki vurgu yaratmak için eklenen port bagaj aparatlarının yanında, yeniden tasarlanan jantlar ile adaptif LED farlar dikkat çekiyor.

İç mekanda ise; her iki modelde malzeme kalitesi arttırılırken, yeni kapı açma kolları, bardak tutuculu arka kol dayaması göze çarpıyor. Opsiyon olarak sunulacak performans paketinde; kırmızı renkli fren kaliperleri, iyileştirilmiş Jurid marka fren balataları, Recaro marka 8 yönlü elektrikli koltuklar bulunacak. Subaru ayrıca içeriye gelen sesi azaltmak için kapılardaki ses izolasyonunu arttırmanın yanında kapılarda daha kalın camlar kullanmış.

Yeniden ayarlanmış süspansiyonlar, elektrik destekli direksiyon ve geçiş hisleri arttırılmış 6 ileri manuel şanzıman bu yeniliklerin arasında bulunuyor. WRX‘te 2,0 lt’lik direkt enjeksiyonlu boxer motor 268 HP güç üretiyor. 6 ileri manuel şanzıman ve simetrik dört tekerlekten çekiş sistemi standart olarak sunuluyor. CVT otomatik şanzıman opsiyon listesinde. WRX STI, beklendiği gibi WRX‘in performans olarak bir seviye daha ilerisinde yer alıyor.

WRX STI‘ın ön tekerleklerinde güçlendirilmiş monoblok 6 pistonlu fren kaliperleri, arka tekerleklerinde ise 2 pistonlu kaliperleri bulunuyor. WRX STI‘ın kaputunun altında 305 HP güçüreten 2,5 lt’lik turbo beslemeli boxer motor yer alıyor. Subaru, WRX STIda yine ralli tecrübelerinden yararlanıyor. Daha önce de kullanılan; çok fonksiyonlu dinamik araç kontrolü, aktif tork yönlendirmesi ve simetrik dört tekerlekten çekiş sistemi yenilenen WRX STI’da yine kendine yer buluyor. 

2018 modellerine oldukça başarılı bir giriş yapan Subaru gösterge de bizce dijital tercih etmeliydi. Performans olarakta en iyisini sunan otomobil yeni sezona damgasını vuracak gibi görünüyor.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir