Kapat
Otomotiv 0

İşte Karşınızda 2017 Model Fiesta!!!

2017 Ford Fiesta, Almanya’da düzenlenen etkinlikle tüm dünyanın karşısına çıktı.

2017 Model Ford Fiesta, Ford Fiesta 2017 Model resimleri, 2017 Model Ford Fiesta resimleri..

İngiltere’de birinci, Avrupa’da en çok satan üçüncü otomobili olan Ford Fiesta yeni yüzüyle karşımızda. Almanya’nın Köln kentinde düzenlenen özel bir etkinlikle tüm dünyanın karşısına çıkan 2017 Fiesta geçtiğimiz süreçte kameralara yakalanan ve etkinlik öncesi gün yüzüne çıkan ilk fotoğraflarıyla ünvanlarını koruyacağının mesajını vermişti. Ford, yeni tasarım çizgileri ve motorlarıyla birlikte Fiesta’da yeni bir model versiyonunu da sunarak son zamanların modası olan minik SUV modasına uydu.

Yeni Fiesta’nın yerini aldığı modele göre en büyük tasarımsal farkları arka ve iç tarafta yer alıyor. Ön tarafa bakıldığında Focus’a daha yakın  ve donanım seviyelerine göre farklılık gösteren ön ızgarayla karşılaşıyoruz. Yeni Fiesta’nın arka tarafında beklenildiği gibi, günümüzde dikey olarak yerleştirilmiş ışıklandırmanın artık tamamen yatay durumda sunulduğunu görüyoruz. Ford yatay formda yer verdiği far yapısını C şeklindeki ışıklandırmalarla kombine ediyor. Fiesta’nın dış hatlarının genelinde çizgileri daha derin ve net bir tasarımın hakim olduğunu söylenebilir.

Yeni Fiesta’nın içerisine bakıldığında göze ilk çarpan detay büyüklüğü 8 inç olarak belirlenen multimedya ekran oluyor. Çoğu Mercedes modellerinde görmeye alışık olduğumuz, kokpitin dışına yerleştirilen bu ekranda, Ford’un en güncel yazılım geliştirmelerinin yer aldığı SYNC3 sistemi yer alıyor. Ford, 8 inç’lik multimedya ekranını “sınıfının en yüksek çözünürlüklü ekranı” olarak nitelendiriyor. Ford’un modellerinde yüksek donanımlarda sunulan Sony ses sisteminin yerini 2017 Fiesta’da Bang & Olufsen alıyor. Ford, multimedya sistemi ve genel donanımlarıyla yeni Fiesta’ya “Dünyanın en teknolojik küçük otomobili” diyecek kadar güveniyor. Araçta ses algılama sistemi, aktif park asistanı, kör nokta uyarı, şerit takip ve uyarı ve aktif trafik uyarı gibi sistemler başta olmak üzere sürücüye yardımcı 15 yeni sürüş asistanı sunulan donanımlar arasında. Fiesta’nın güvenlik alanındaki en yeni teknolojisi ise gelişmiş çarpışma algılama sistemi. Geliştirilen bu sistem sensörleriyle birlikte 130 metreye kadar muhtemel çarpışmalara karşı sürekli tetikte bekliyor.

2017 model Fiesta varyasyonlarında sunulacak motor seçenekleri geçmiş modellere benzerlik gösteriyor fakat aynısı söylemek pek mümkün değil. Yenilenen motorların güç ve tork değerlerinde artış, emisyon değerlerinde ise düşüş olduğunu görüyoruz. 1.0 litrelik üç silindirli EcoBoost motorlar 100, 125 ve 140 beygir güç varyasyonlarına sahip olarak karşımızda. Yeni nesille birlikte Ford, 1.0 litrelik EcoBoost motora, silindir pasivizasyonu olan (Tek silindir pasivize oluyor) dünyanın ilk üç silindirli motorunu da sunmaya hazırlanıyor. Bu sistemin Volkswagen grubunun motorlarında yer alan ACT (Aktif Silindir Teknolojisi) sistemine benzer nitelikte olduğunu söylenebillir. Dizel motor ayağındaysa Focus’ta da sunulan 1.5 litrelik ünitenin en yüksek güç değerine sahip versiyonu olan ve 120 beygir güç ile sunulan Duratorq seçeneğinin 2017 Fiesta ailesinde sunulacağını belirtelim. Yeni Fiesta’nın motor seçenekleri beş ileri manuel ve altı ileri otomatik şanzımanlarla kombin ediliyor. Yeni model seçeneği ve yüzüyle Fiesta kullanıcılar tarafından yine sınıfının en çok satan modellerinden biri olmaya aday olacaktır.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir