Kapat
Mobil 0

Note 7 Yeniden Satışa Çıkıyor! Yok Artık!

Samsung’un Elinde Kalan Galaxy Note 7, Yeniden Piyasaya Sürülecek!

Samsung’un 2016 yılında çok zor zamanlar geçirmesine neden olan Galaxy Note 7, son aşamada toplatılarak piyasadan komple çekilmişti. Ardından defalarca özür dileyen ve ardı ardına gelen batarya sorunlarını açıklayan Samsung, kalite kontrol aşamalarını genişleterek çok daha detaylı hale getirmişti. Ancak elinde hala milyonlarca Note 7 parçası ve şu anda bataryası çıkarıldığında sağlam kalacak üniteleri bulunan Samsung, bunları değerlendirmeyi planlıyor. Bu sene 2 ayrı Note serisi cihaz gelebilir.

Bu yıl  Galaxy Note 8’in geleceğini de onaylayan Samsung, aynı zamanda elde kalan sağlam Note 7 parçalarına yeni batarya ekleyerek refurbished olarak adlandırılan sistem ile tekrar zararına satış yapacak. Yani 2 kez piyasaya çıkıp patlayan Galaxy Note 7, bu sene bir kere daha satışa çıkacak!

Refurbished Nedir?

Türkçe anlamı “Yenilenmiş” olan bu terim sorunlu cihazın marka tarafından hatalı kısımlarının düzeltilerek daha uygun fiyata satılmasına deniyor. Garanti şartları daha sınırlı olan bu cihazlarda arıza yaşanma olasılığı ise normal bir telefondan genellikle farksız olmakta.

Samsung’un Bataryaları, Note 7 olayı sonrası komple değiştirdiği kalite kontrol anlayışından da geçecek olan bu telefonda artık batarya sorunu olma ihtimali yok diyebiliriz.

sa

Hatta bataryanın kasaya büyük gelmesi sebebiyle bu sene satışa çıkacak Note 7 modellerinde 3200mAh-3.000mAh arasında batarya koyulacak. Normalde olan 3.500mAh büyüklüğündeki bataryadan daha küçük olacak.

Nerede ve Ne Zaman Satılacak?

Şu anda yaz aylarında olacağı dedikodusu bu satışın aynı zamanda Note 8 ile aynı zamana denk gelmesi nedeniyle sınırlı sayıda satılabileceği olasılığı yüksek. Note 8’in fiyat olarak pahalı olacağı için özellikle Hindistan, Afrika, Orta Doğu gibi pazarlara gelebileceği söylenebilir. Türkiye’ye gelme noktasında ise şu anda herhangi bir detay yokken Note 8’in dudak uçuklatan fiyatını beklediğimiz için Note 7’nin tekrar piyasaya çıkması iyi olacaktır.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir