Kapat
Android 0

İşte Android 8.0’ın Adı!!!!

Android 8.0’ın Adı Büyük İhmalle “OREO”!!!

Google 2017’de lansmanı yapılacak Android 8.0’ın adının büyük ihtimalle Oreo olacağı düşünülüyor.

Android 7.0 Nougat ilk zamanlarda söylentiler Android 7.0’ın isminin Nutella olabileceğini gösteriyordu. Bundan yıllar önce Android 4.4’ün adını KitKat olarak açıklayan Google’ın bu hareketi 7.0’da tekrar etmesi beklenirken ortaya çıkan detaylar Android 8.0 ile olması bekleniyor.

Harf sırasına göre sürüm adlandırılması geleneği bozulmadığı taktirde Android kanadında Android 8.0’ın büyük ihtimalle O harfiyle başlayan bir tatlı adı alacağı düşünülüyor. Fakat Oreo konusu Nutella muhabbeti gibi söylentiden çok net bir kaynağa göre daha net ve kesin olduğunu söylenebilir.

Android, Chrome OS & Play servislerinin Google’daki Başkan Yardımcısı  Hiroshi Lockheimer’ın bugün sosyal medyada paylaştığı Oreo görseli, hemen akıllara Android 8.0’ın adının Oreo olacağını getiriyor.

 

Aynı zamanda Android 9.0’ın adının da P harfi ile geleceğini biliyor olmamız dolayısıyla diğer tweetinde ise 2018 yazarak Pocky adlı çikolatalı bisküvi çubuğunun fotoğrafını kullanması da şimdiden Android P’nin adı da Pocky olabilir diye düşündürürken bu durumun Lockheimer’ın ortalığı hareketlendirmek adına yaptığı bir şaka olabileceği ihtimalinin de olduğunu unutmamak gerek.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir