Kapat
Otomotiv 0

Türkiye’ ye Elektrikli Sarj Üniteleri ISPARK’ tan!

Türkiye’ ye Elektrikli Sarj Üniteleri ISPARK’ tan! Artık elektrikli araçlar şarj edilebilecek.

Dünya’ da elektrikli araçların üretiminin artması ve bu teknolojiye otomotiv firmaların yoğunlaşması üzerine elektrikli araç şarj istasyonları kurulmaya başlıyordu. Ülkemizde de elektrikli araç kullanımı artmakta. Dünya’ da bu oran çok daha fazla olsa da ülkemizde de artık yavaş yavaş artmaya başlıyor. Bu artışla birlikte bir sorun daha ortaya çıkıyor. Peki bu araçlar nerede şarj edilecek?

Ülkemiz bu konuda şuana kadar geride kalmışken artık avrupa ülkeleri gibi şarj istasyonları geliyor. ISPARK’ ın bu konuya el atmasıyla bazı kapalı ve açık otoparklara elektrikli araç şarj üniteleri yerleştirilecek. Böylece elektrikli araç sahipleri araçlarını bu ünitelerde şarj edebilecek.

Beşiktaş Balmumcu Katlı Otoparkı, Bostancı Açık Otoparkı, Cihangir Katlı Otoparkı, Kadıköy Açık Otoparkı, Merter Katı Otoparkı ve Ümraniye Katlı Otoparkı’nın da aralarında bulunduğu 12 noktada şarj dolum üniteleri hazır hale getirildi.

Şarj ücretleri ise istanbulkart ve kredi kartları ile yapılabilecek. Ülkemiz için oldukça başarılı olan bu adım için ISPARK‘ ı tebrik ediyoruz. Gün geçtikçe ülkemiz de elektrikli araç kullanımı da artmaya devam ediyor. Sağlıcakla kalın iyi okumalar..

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir