Kapat
Mobil 0

HTC One X10 Özellikleri Sızdırıldı!!!

HTC One X10’a Ait Görsel Ve Bilgiler Sızdırıldı!

HTC, orta seviye akıllı telefonunu Mobil Dünya Kongresi 2017’de tanıtabilir. Cihazın özellikleri, çoğu kullanıcı için yetecek düzeyde.

Söylentinin kaynağı, geçtiğimiz yıl Aralık ayında HTC’nin geçen yılki One X9’ın halefi üzerine çalıştığını duyurmuştu. Söylentiler bir kez daha doğru  gibi duruyor. Ayrıca bilişim uzmanı Evan Blass, telefonun bu yılın ilk çeyreğinin sonuna kadar raflardaki yerini alacağını iddia etti.

Dedikodular, X10’ın 27 Şubat’ta düzenlenecek Mobil Dünya Kongresi(MWC) 2017’de ilk defa görebileceğimizi işaret ediyor. Hatta HTC One X10’a ait olduğu iddia edilen sızdırılmış bir fotoğraf Weibo isimli Çin sitesinde göründü.

Weibo’daki HTC One X10 Görseli

Akıllı telefonun sızdırılmış görseli, cihazın Nexus 6P’ye yakın bir tasarımı olduğunu ve tam metalik gövdeye sahip olduğunu gösteriyor. Akıllı telefonun arka yüzünde bir parmak izi tarayıcı mevcut. HTC One X10, 1920 x 1080 piksellik 5,5 inç ekrana sahip olacak şekilde biçimlendirildi.

 

Önceki dedikoduların da işaret ettiği gibi, orta segment akıllı telefon MediaTek MT6755 yonga seti ile güçlendirilecek. Yonga, Mali-T860 grafik yongası ile desteklenecek. Söylentilere göre HTC One X10, 3 GB RAM ve 32 GB dahili saklama alanına sahip olacak. HTC One X10’da microSD kart yuvası da bulunmakta. Cihaza, Android 7.0 Nougat işletim sisteminin önceden yüklenmiş olarak gelmesi bekleniyor. HTC One X10,16 megapiksellik fotoğraf makinesi ile çoğu kullanıcının beklentisini karşılayacak, ayrıca 8 megapiksel çözünürlüğüne sahip bir ön kamera ile zenginleştirilecek. Bataryasının ise 3000mAh olması bekleniyor.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir