Kapat
Sinema 0

Assassin’s Creed filmi 22.5 Milyon Dolar kazandı

Assassin’s Creed Filmi 6 gün içerisinde ABD’de 22.5 Milyon Dolar kazandı.

21 Aralık tarihinde vizyona giren ve çok beklenen Assassin’s Creed oyun serisinin ilk filmi 6 gün içerisinde tam 22.5 Milyon Dolar kazandığı belirtildi. Ülkemizde bu oyun 23 Aralık tarihinde vizyona girmişti ve izleyenlerin çoğunun pek memnun kalmadığını söylemişlerdi. Metacritic tarafından ise tam 36 puan almıştı.

Variety’nin raporlarına göre Assassin’s Creed filmine tam olarak 125 Milyon Dolar harcanmıştı. Bunun üzerine ne kadar kazanacağı bilinmiyordu. Şimdi ise yapılan açıklamalarda tam 6 gün içerisinde Amerika Birleşik Devletleri’nde tam olarak 22.5 Milyon Dolar hasılat ettiği belirtildi.

Fox Dağıtım şefi Chris Aronson ise kısa bir açıklamada bulundu. Asassin’s Creed filminin de aynı oyunları gibi Amerika dışında da büyük bir ilgi toplaması gerektiğini belirtti ve ek olarak “Bu başlangıç, modellememizi aştı… Tatil dönemindeki güçlü periyottan yararlanacağız.” dedi. Böylece noel döneminde de gelirin artacağını da belirtmiş oldu.

Ülkemizde pek memnun kalınmayan bu film bakalım Chris Aronson dediği gibi başka ülkelerde de ilgi ve gelir tahmin edilen kadar artacak mı ? Bunu hep birlikte göreceğiz.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir