Kapat
Gündem 0

Facebook’da İş Başvurusu Dönemi!!!

Facebook İş Başvurusu Yapabileceğimiz Jobs Servisini Açıyor

Facebook, şirketler tarafından ürün ve hizmetlerini tanıtmak için sıkça kullanılıyor ve zaman zaman şirketlerin açık pozisyonlarıyla ilgili duyurular gönderdiğini biliyoruz. Bu duyuruları gönderme şeklinin pratik olmaması ve bazen gönderilerin arka plana atılması sebebiyle, yeni bir servisin getirilmesi gündeme oturdu. Sosyal medya devi Facebook, işverenlerin kendi sayfalarında iş ilanları vermelerine olanak sağlayacak Jobs servisini açıyor.

İyi haber şu ki, ABD veya Kanada’da yaşanlar için iş ilanları daha resmi bir şekilde Facebook’ta yayınlanmaya başlandı. Facebook’un yaptığı açıklamada, “Bugünden başlayarak ABD ve Kanada’daki işletmeler iş ilanlarını yayınlayabilecek ve gelecekteki çalışanlarını kendi sayfalarında veya yeni iş yer imlerinde kolayca bulabilecekler. Bu yeni deneyim, işletmelerin halihazırda zamanlarını Facebook ve mobil ortamda harcadıkları düşünüldüğünde nitelikli insanlar bulmasına yardımcı olacak” denildi.

 

Facebook ayrıca, şirketlerin sosyal ağ aracılığıyla sunulan başvuruları gözden geçirmelerine ve ayrıca Messenger aracılığıyla başvuru sahipleriyle iletişime geçmelerine de olanak sağlayacak.

İş arayanlar için  Facebook, iş ilanlarının yakında haber kaynaklarında görünmeye başlayacağını açıkladı. Bir başka değişle, iş sayfalarındaki gönderiler ve işler için yer imleri sekmesinde de görebilecekler.

 

Kuşkusuz bu yeni özellik Facebook’un LinkedIn’in çekirdek özelliğine de göz diktiğini gösteriyor. Facebook’un ulaşabileceği aktif kullanıcı sayısı çok fazla olduğundan, LinkedIn’in bundan büyük zarar göreceği kesin gözüyle bakılıyor.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir