Kapat
Mobil 0

Google Pixel XL ve iPhone 7 Plus Karşılaştırması..

Google Pixel XL ve iPhone 7 Plus GeekBench Testinde test edildi. iPhone 7 Plus adeta ezdi geçti.

Google’ın birkaç gün önce tanıttığı telefonlarından Google Pixel XL, Geekbench testinde iPhone 7 Plus’ın mağduru oldu.

Google, 650 dolar etiket fiyatıyla satışa sunacağı yeni amiralleri Pixel telefonlarını birkaç gün önce tanıtmıştı. Snapdragon 821, 4 GB RAM, Adreno 530 grafik işlemcisine ve özelliklerine sahip olan Pixel XL, üst seviye kamerasıyla da testlerinde ve denemelerinde bizleri oldukça etkilemişti. Fakat Geekbench testinde çıkan sonuçlar, performans olarak cihazın iPhone 7 Plus’ın yanına yaklaşamayacağını gösteriyor.

Açıkçası bu durum beni şaşırtmadı. iPhone’ ların gerek işlemcileri, gerek donanımlarının uyumu gerekse IOS’ un RAM cimrisi olması rakiplerinin işini oldukça zorlaştırıyor. Yine de Google Pixel XL’ ın puanının çok geride kaldığını söyleyebiliriz. Bu puan ile Samsung, LG gibi diğer devlerle de yarışması zor olabilir.

Aşağıda paylaştığımız grafiklerden de göreceğiniz üzere Google Pixel XL tekli çekirdek testinden 1607, çoklu çekirdek testinden ise 4147 puan almış. iPhone 7 Plus ise tekli çekirdekte Pixel XL’ye haddini bildirerek 3469 puan almış, çoklu çekirdek testinde ise bu durum biraz daha az: 5601.

Ne kadar sonuçlar açık olsa da Google Pixel’ i elimize alıp incelemeden ne olacağını bilemeyiz. Hep birlikte Türkiye’ ye gelmesini bekliyoruz.

İphone 7 Plus GeekBench Sonuçları

iphone-7-plus-geekbench-testi-aslantek

Google Pixel XL GeekBench Sonuçları

google-pixel-xl-geekbench-testi-aslantek

 

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir