Kapat
iOS 0

IOS 10.3 ne zaman gelecek? IOS 10.3 güncellemesi..

IOS 10.3 ne zaman gelecek? IOS 10.3 yenilikleri, IOS 10.3 güncellemesi..

iOS 10′ un üçüncü büyük güncellemesi olan iOS 10.3 henüz beta aşamasında, sadece Apple geliştiricileri test edebiliyor. bu haberimizde sizlere iOS 10.3 güncellemesi ile gelecek yeniliklerden bahsedeceğiz.

Öncelikle en çok dikkat çeken özellik ‘ AirPods’ umu Bul ‘ modu olmuş. Kaybolan AirPods’ unuzu bulmak artık daha kolay olacak. Aynı zamanda Apple uygulama önizlemelerine de el atmış. Daha ufak gözüken uygulam önizleme pencelerelerinin kenarlarıda daha yuvarlak olacak şekilde değişmiş.

Ayarlar uygulamasının en üstüne Apple Kimliği profil seçeneği eklenmiş. Cihazınızda giriş yaptığınız Apple kimliğinizin profili artık Ayarlarda en üst kısımda gözükecek. Ayrıca iCloud, iTunes, App Store ve Aile Paylaşımı bağlantılarıda bulunuyor.

iCloud saklama alanı gösterimi daha görsel hoş bir görünüme kavuşmuş. Uygulama geliştiricileri için uygulamaların ikon değişiklikleri daha kolay bir hale getirilmiş. iPad klavyesi daha geliştirilmiş. Tek elle kaydırılabilen ufak ayrı bir klavye geliştirmesi eklenmiş. Haritalar, HomeKit, CarPlay ve SiriKit geliştirilmiş. Siri artık fatura ödemelerinizi takip edip ödeme işlemleri gerçekleştirebilecek.

iOS 10.3′ ün biraz test edilip denendikten sonra Mart veya Nisan ayı gibi yayınlanması bekleniyor.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir