Kapat
Mobil 0

Nokia C1 Geliyor, Yeni ve çok güçlü!

Nokia’ nın yeni amirali Nokia C1! Nokia C1 özellikleri ve çok daha fazlası.

Nokia’ nın yeni efsanesi olarak adlandırdığı Nokia C1′ e ait görseller ve özellikler ortaya çıktı.

Uzun bir aradan sonra akıllı telefon piyasasına resmen 2017 yılında geri dönüş yapacak olan Nokia için şuana kadar orta ve alt seviye telefonlar ile geleceğine dair bilgiler gelmişti. Bu durum beklentilerimizi düşürmüş bizleri üzmüştü. Yeni gelen bilgiler ise tam tersi yönde. Nokia adeta liderliğe oynayacak bir telefon sunmaya hazırlanıyor. Nokia C1!

Nokia c1 özellikleri

Nokia C1 model adını alan amiral, tasarımsal olarak Nokia’nın klasiklerine benzer şekilde. Ancak daha şık bir cihaz olarak dikkat çekiyor. Özellikler bakımından ise net olarak harika bir cihaz olacak olan Nokia C1, çift arka kamera ile gelecek.

Nokia c1 teknik özellikleri

Teknik özellikler olarak 5 inç Full HD ekran, Qualcomm Snapdragon 830 ile gelecek olan C1’de 4GB RAM, 32GB/64GB ve 128GB depolama seçenekleri bulunacak. Android 7.1 Nougat ile kutudan çıkacak efsane, Xenon flaş ve ayrıca üç tonlu led flaş ile gece çekimlerini aydınlık kadar iyi çekecek. Kamera olarak eskiden olduğu gibi sıkı rakip olacak gibi.

Nokia c1 teknoloji haber sitesi

Arka tarafında bulunacak çift kamerasında 12MP + 16MP şeklinde bir sensör kombinasyonu bulunacak Nokia C1, ön tarafta ise 5MP çözünürlüğünde bir kamera barındıracak. USB Type-C bağlantı portuna rağmen 3.5mm jack girişini de sunacak olan cihaz, eğer RAM miktarını 6GB seviyesine ve ekranı da 2K oranına çıkarırsa 2017’nin en iyilerinden biri olabilir gibi görünüyor. Aslantek Teknoloji Haber Sitesi

Nokia c1 teknoloji haberleri

Son olarak batarya konusunda 3.210mAh bataryanın tercih edileceği telefonda, bu noktada düşük sayılabilecek batarya miktarı tahminen telefonun ince olmasından dolayı kaynaklanıyor. Umarız büyük sarj sorunları yaratmaz.

Nokia c1 aslantek

Nokia C1, 2017 ilk çeyreğinde tanıtılması, ikinci çeyreğinde ise satışa sunulması bekleniyor. Heyecan ve merakla bekliyoruz. Tüm teknoloji haberlerine sitemizden ulaşabilirsiniz.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir