Kapat
zilliqa coin
Kripto Paralar 0

Zilliqa Coin Nedir? Nasıl Alınır?

Zilliqa, kısaltma adı ZIL olan ve yeni sayılabilecek bir kripto para türüdür. Dünyanın ilk ve en yüksek verimli şekilde çalışan şifreleme belirtecidir. Blok zincirlerinin üstüne binen yükü hafifletmek ve işlem boyutlarını küçültmek amacıyla tasarlanmıştır.

 

Zilliqa, saniyede sayısız işlem yapabilme hacmiyle kullanıcılara veya şirketlere harika bir potansiyel sunmakta. Bu yüzden kamu da dahil olmak üzere birçok şirket tarafından tercih edilmektedir. Kullanıcılara güvenlik açısından kimliklerinin gizli kalacağı garantisini vermekle beraber işlemleri de şifreleme yöntemi ile korumakta. Platform tamamen uyarlanabilir bir şekilde hizmete sunulmuştur. Kripto para piyasasındaki en farklı coinlerden birisidir ve her geçen gün değeri artmaktadır.

Zilliqa Coin Nerede Kullanılır?

Akıllı şifreleme teknikleri sayesinde Zilliqa özellikle şirketlerin içine kadar girmiştir. Resmi yerlerde şifreleme gerektirecek veriler iletilirken Zilliqa aracılığı ile şifrelenir ve karşı tarafa yollanır. İşlem oranlarını ölçekleme yeteneğine sahiptir ve bu sayede blok köprü işlevi görür. Birkaç işlemi paralel bir şekilde işleyerek onları küçük ağ bileşenlerine bölmektedir. Zilliqa saniyede 2.488 işlem hacmine ulaştığı testlerin raporlarını Ekim 2017’de yayınladı.

Zilliqa Coin Ne İşe Yarar?

Zilliqa yüksek işlem hacmi sayesinde saniyede yüzlerce işlem yapan kuruluşların işlerini daha hızlı ve güvenilir yapmak için kullandığı bir sistemdir. Zilliqa ekibi sayesinde Scilla denilen yeni bir programlama dili geliştirildi ve bu kripto paralar için oldukça büyük bir adım olarak sayılabilir. Geliştirici ekibin bünyesinde siber güvenlik uzmanları da dahil olmak üzere birçok yazılımcı çalışmakta ve bu ekip gerçekten başarılı işler çıkarmaya devam ediyor. Zilliqa, kripto paralar ile yeni uğraşmaya başlayan kişiler için rahat kullanımı ile büyük rahatlıklar içerir.

Zilliqa Coin Nasıl Alınır?

Zilliqa Coin ülkemizdeki kripto para borsalarında işlem görmese de yabancı borsalarda yeni girişimciler arasında sıkça tercih edilen coin birimlerinden birisidir. Çeşitli kripto para forumları ve topluluk siteleri aracılığıyla alım satım işlemleri yapılabilir fakat bu tarz işlemler daha riskli olacaktır. Bu durumda ise site yetkililerinden aracı olmalarını isteyebilirsiniz. Site yetkilileri alıcı ile aranızda bir köprü vaziyeti görerek iki tarafın başarılı bir şekilde takas yapmasına yardımcı olacaktır. Yetkililer haricinde aracı olmak isteyenlere ise inanmayın. Aksi takdirde dolandırılabilirsiniz.

Kerem {Kerem}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir