Kapat
instagram işletme profili
İnternet 0

Instagram’da İşletme Profili Nasıl Oluşturulur?

Teknolojinin hayatımızın büyük bir yoğunluğunu meşgul etmediği bu günlerde özellikle alışveriş alanında pek çok yenilikler artık tercih edilebilir durumda. Bu yeniliklerin başında da nerede olursanız olun istediğiniz bir eşyayı kolaylıkla oturduğunuz yerden satın alabilmenizdir. Gerek internet siteleri, gerekse de sosyal medya hesapları bu konuda aktif olarak hizmet sunar iken özellikle Instagram üzerinden yoğun bir şekilde online alışveriş işlemleri gerçekleşiyor. Birçok kişinin ise Instagram işletme profili hakkında soruları bulunmaktadır.

işletme profili oluşturma

Instagram İşletme Profili Nedir?

Instagram üzerinde iki farklı işletme türü bulunmaktadır. Bunlardan biri bireysel hesaplar olur iken diğeri ise işletme profilidir. İki hesap türünün de farklı özellikleri yer alırken hem etkileşimleri takip edebilmek, hem de farklı özelliklerden yararlanabilmek için Instagram işletme hesapları özellikleri ile tercih ediliyor. Instagram üzerinde işletme profili oluşturmanın bir diğer pozitif noktası ise bireysel hesaplara göre daha güvenilir görünmesidir.

Instagram’da İşletme Profili Nasıl Açılır?

Instagram’da açacağınız hesabı işletme profiline geçirmek için uygulamanız gereken bir kaç farklı işlem bulunuyor. Temel olarak Instagram’da işletme profili oluşturabilmeniz için Facebook ile bağlantılı olmanız ve işletmenizin Facebook üzerinde kayıtlı olması gerekmektedir. İşte adım adım işletme profiline geçiş;

  1. Var olan veya yeni oluşturacağınız Instagram profiline girin ve sağ üst bölümde yer alan üç noktaya tıklayarak seçeneklerin listelendiği bölüme giriş yapın.
  2. Hesap sekmesinin hemen altında yer almakta olan ” İşletme Profiline Geçiş Yap ” bölümünü tıklayın.
  3. Otomatik olarak yönlendirme sayfası ile Facebook’da var olan işletme sayfanıza giriş yapmanız istenecek.
  4. Facebook’da daha önce herhangi bir işletme profilinize ait sayfa oluşturmadıysanız önceden oluşturmanız gerekmektedir. Instagram üzerinden yönlendirmede yeni bir sayfa oluşturamıyorsunuz.
  5. Facebook bilgilerinizi giriş yaptıktan sonra tekrar Instagram bölümüne yönlendirileceksiniz ve işletmeniz ile ilgili bazı bilgileri ( adres, telefon ve iletişim ) girmeniz gerekecek.

Gerçekleştireceğiniz 5 adım ile artık bireysel olan hesabınızı işletme profiline geçilmiş bulunuyorsunuz. Bundan sonra gelişmiş istatistik sayfalarına ulaşabilecek ve rahatlıkla gönderilerinizin takiplerini de gerçekleştireceksiniz. Instagram işletme profili ile Facebook işletme profilinez otomatik olarak birbiri ile bağlantılı olacaktır. Eğer her iki sosyal medya hesabınızı da doğrulanmış yaparsanız müşterilerinize karşı güven verecektir.

Instagram’da takipçi satın alma hizmetlerinden yararlanmak isterseniz, https://instakip.com/instagram-takipci-satin-al/ adresine gözatabilirsiniz. En güvenilir ve ucuz instagram takipçileri için bu adresi öneriyoruz.

Kerem {Kerem}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir