Kapat
siacoin
Kripto Paralar 0

Siacoin Nedir? Nereden Alınır?

Siacoin Dropbox, Amazon Cloud ve Google Drive gibi bir depolama platformudur. Ancak bunlardan farklı olarak Sia’nın bir merkezi bulunmamaktadır. Bunun yerine dünyadaki bilgisayar kullanıcılarının depolama alanlarının katkıda bulundukları bir platform olarak dikkat çeker. Kullanılmayan depolama alanlarını blok zincir vasıtasıyla birleştirir.

siacoin nedir nasıl alınır

Sia dünyanın en büyük depolama alanını kurma iddiasıyla yola çıkmış ve bunun için bir takım çalışmalar yapmıştır. Yapılan çalışmalarda insanlara kullanmadıkları disk alanlarını kiralamaları için tavsiyeler verilir. Bu şekilde depolanan bilgi dağınık bir şekilde sistemde yer alır ve sadece bilgi sahibi olan kişiler bilgiye erişir.

Siacoin Coin Nerede Kullanılır?

Yukarıda bahsedilen yöntem için kullanılan kripto para Siacoin’dir. İnsanların kullanmadıkları disk alanları kiralandığında ücretler Siacoin olarak ödenir. Aynı zamanda bu devasa depolama sisteminden kiralama yapmak isteyen kişiler de aynı şekilde ücreti Siacoin olarak öder.
Sabit disk alanını kiralayan kişilere verilen dosyaların belirtilen sürenin sonuna kadar saklanması gerekir. Bu süre sonuna kadar dosya saklanırsa ücret Siacoin olarak ödenirken süre sonunda dosyayı kaybeden kişilere ödeme yapılmaz.

Siacoin Coin Ne İşe Yarar?

Siacoin bir kripto para birimidir. Depolama alanında hizmet alındığında ödeme yapmaya yarar. Aynı şekilde kullanılmayan sabit disk alanı için de ödeme bununla yapılır. Bunun dışında yatırım amaçlı olarak alınması da söz konusudur.

Siacoin Coin Nasıl Alınır Satılır?

Siacoin direkt olarak alınıp satılamaz. Yani TL ya da dünyadaki farklı bir gerçek para karşılığı bu kripto paranın direkt olarak alışverişi yapılamaz. Bunun yerine iyi bilinen ve yurtdışında bulunan borsalardan Bitcoin ya da Etherium karşılığında alınması söz konusudur. Siacoin masaüstü cüzdana sahiptir ve alışveriş bu şekilde yapılır.

İşletim sistemlerinden sadece Mac, Windows ve Linux ile uyumlu olduğundan dolayı diğer işletim sistemlerinde uyum sorunu yaşanır. Sia yapısında dolayı güvenlik, güvenirlik ve verimlilik gibi gerekçelerle çok sayıda optimizasyona imkan tanır. Merkezi olmayan bir depolama alanı imkanı sunan Sia, bu sayede kullanılmayan sabit diskini kiralamak isteyen herkesin para kazanmasını sağlarken aynı zamanda depolama alanlarının ücretinin düşmesine de neden olur.

Kerem {Kerem}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir