Kapat
0x coin
Kripto Paralar 0

0x Coin Nedir? Nasıl Alınır?

Kripto paraya olan ilgi her geçen gün daha da artıyor ve buna bağlı olarak buradaki işlem hacmi de sürekli yükseliyor. Bu durum kripto para birimleri arasındaki değiş tokuşun güvenli bir şekilde yapılmasını çok önemli bir gereksinim haline gelmiştir. Bu gereksinim insanların karşısına 0x coini getirmiştir.

0x

0x binlerce token’in kendi içinde güvenli bir şekilde değişmesini amaçlıyor ve bu bağlamda çalışmalarını sürdürüyor. Bu sürecin sonunda bütün varlıkların gelecekte kendi token’i olacağını da düşünüyor.

0x ERC20 token’lerinin Etherium Blockchain’de işlem görmesini sağlayan izinsiz bir protokol olarak tanımlanabilir. Bu protokolün çalışma sistemi merkezi ve merkezsiz borsalarda çalışma durumu birbirinden tamamen farklıdır. Merkezi borsalardaki bir takım sorunlar merkezsiz borsaların ortaya çıkmasına neden olmuştur. Fakat burada da bir takım sorunlar yaşanmaktadır ve 0x bunları çözmeyi vadetmektedir.

0x Coin Nerede Kullanılır?

0x coin yatırım amaçlı olarak kullanılabileceği gibi kripto para ile işlem yapılan yerlerde de kullanılabilir. Değerini kısa sürede ikiye katlayan 0x’in gelecekte daha iyi bir konuma geleceği tahmin edilmektedir.

0x Coin Ne İşe Yarar?

Merkezi borsalar bilindiği gibi tamamen güven üzerine kurulmuştur. Söz konusu borsaların hacklenme ve çalınma riskleri bulunur. Ayrıca burada yapılan işlemler için yasal olarak sorumlu tutulma ya da vergi talep edilme durumları da olabilir. Bundan dolayı da merkezsiz borsalar ortaya çıkmıştır.

Merkezsiz borsalar ise yukarıda belirtilenlerin dışında sorunlar yaşıyor. Merkezsiz borsaların kendi içinde uyumsuz olması, işlemlerin hepsi için ücret talep edilmesi ve bunların yüksek olması en belirgin sorunlar arasında yer alır. Bunların haricinde işlem hızları konusunda da bir takım sorunlar yaşanmaktadır. 0x bu sorunları çözerek sorunsuz bir sistem oluşturmayı hedefliyor.

0x Coin Nasıl Alınır?

0x coin (ZRX) almak için Paribu hesabı açılır ve buraya para gönderilir. Daha sonra ise buradan Bitcoin alınır. Bunların ardından ise ikinci aşamaya geçiş yapılarak Binance hesabı açılarak Paribu’daki BTC buraya gönderilir. Burada BTC ile ZRX değişimi yapılarak coin alınmış olur. Aynı yöntem kullanılarak satış işlemi de gerçekleştirilir.

Kerem {Kerem}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir