Kapat
instagram dondurma silme
İnternet 0

Instagram Hesap Dondurma Silme

Sosyal medya hayatımızın bir parçası olmuş iken şüphesiz ki akıllı telefon sahibi herkesin ilk yüklediği uygulama Instagram oluyor. Hemen hemen tüm alanlarda kullanılmakta olan Instagram‘da var olan bir hesabınızı çeşitli nedenlerden dolayı kısa süreli dondurmak veya silmek isteyebilirsiniz. Tabii ki bu mümkün ancak diğer sosyal medya hesaplarından biraz daha farklı işlemekte.

instagram hesap silme

Instagram Hesabımı Nasıl Silerim?

Diğer sosyal medya hesaplarında bulunan hesap dondurma işlemi bulunmamaktadır. Ancak Instagram’ın sunduğu özelliklerden biri hesabınızı geçici olara kapatmaktır. Kalıcı hesap silme işleminde hesabınızı geri alamıyor iken geçici olarak kapatırsanız daha sonra istediğiniz bir zaman profili yayına alabilirsiniz.

Bilmeniz gereken önemli bir nokta ise Instagram hesabınızı silme işlemlerini sadece bilgisayar üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Mobil uygulama ile bu işlemler gerçekleştirilememektedir.

instagram hesap dondurma

Instagram Hesabını Geçici Olarak Silmek

1- Bilgisayarınızdan web tarayıcıyı kullanarak Instagram hesabınıza giriş yapın.

2- Seçenekler kısmına gelin ve ” Instagram hesabını geçici olarak kapat ” butonuna tıklayın.

3- Karşınıza gelecek ekrandan bu işlemi neden yaptığınıza dair bilgiler vermeniz istenecektir, doldurmalısınız.

4- Onay vermeniz ile birlikte artık Instagram hesabınız geçici olarak kapatılacaktır.

Instagram Hesabını Nasıl Aktif Edebilirsiniz?

Instagram profilinizi geçici olarak kapatma işlemini yapıktan sonra profil içerisinde yer alan tüm gönderiler gizlenmekte ve herhangi bir şekilde profiliniz görüntülenememektedir. Eğer siz tekrar Instagram hesabınızı aktif etmez iseniz profiliniz sürekli olarak bu şekilde kapalı kalacaktır. Hesabınızı geçici olarak kapattıktan sonra tekrar aktif etmek isterseniz kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapmanız açılması için yeterli olacaktır.

Instagram Hesabınızı Neden Siliyorsunuz?

Sosyal medya kullanıcıları arasında yapılan anketlerde özellikle dönemsel olarak profil silme ve kapatma işlemleri, gönderileri temizleme işlemleri yaşandığı tespit edilmiştir. Özellikle ikili ilişkilerden dolayı kişiler Instagram hesaplarını kapatmak ister iken daha sonra tekrar bu hesapların açılma oranı %87 olarak tespit edilmiştir.

Türkiye’de her gün milyonlarca kişi tarafından aktif olarak kullanılan ve sürekli olarak yeni hesaplar eklenen Instagram’da eğer bir anlık hesabınızı silmek isterseniz geçici olarak kapatabilir veya gönderilerinizi arşiv yaparak herkese kapatarak Instagram üzerinde profiliniz ile dolaşmaya devam edebilirsiniz.

Instagram takipçi satın almak için instakip.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kerem {Kerem}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir