Kapat
instagram filtreleri gözükmüyor
İnternet 0

Instagram Filtreleri Gözükmüyor Hatası ve Çözümü

Hayatımızın vazgeçilmezleri arasında yer alan Instagram pek çok özelliği ile hem genç kesim, hem de yetişkin kişiler tarafından kullanılıyor. Farklı özellikleri ile her gün en az birkaç kez ziyaret edilen uygulama içerisinde sayısız özellikler bulunur iken özellikle fotoğraf paylaşılır iken kullanılabilen filtreleri ile dikkat çekiyor. Tüm akıllı telefonlarda kullanılmakta olan filtreler kimi dönemlerde çeşitli nedenlerden dolayı gözükmüyor. Tabii ki bu bir hata ve çözümü mevcut.

instagram filtre hatası çözümü

Instagram Filtreleri Ne İşe Yarar?

Fotoğraf ve video paylaşımları ile çevrenizdeki kişilerle etkileşim kurmanızı sağlamakta olan Instagram uygulamasında farklılık yaratmak ve dikkat çekmek için çeşitli hazır filtreler bulunmaktadır. Dünyada her gün milyonlarca kişi tarafından aktif olarak kullanılmakta olan Instagram filtreleri ses değiştirme, yüz değiştirme, fotoğraf değiştirme ve değişik şekiller ile video çekme gibi özelliklere sahip oluyor. Hemen hemen her hafta çeşitli güncellemeler ile yeni filtrelere yer verilen Instagram’da her kişiye hitap edecek olan filtreler bulunuyor.

Instagram Filtreleri Neden Güncellenmiyor veya Gözükmüyor?

Instagram, sürekli olarak çeşitli filtreler ile yenilikler yapmaktadır. Peki filtreleri göremiyorsanız veya güncellemelerden yararlanamıyor iseniz ne yapmanız gerekmektedir? Bunun için izlemeniz gereken birkaç adım ve kontrol noktası bulunuyor.

Telefonunuzun Güncelleme Aldığına Emin Olun

Günümüzde akıllı telefon markaları sürekli olarak yeni cihazlar üretmektedir. Geliştirilen cihazlar ile birlikte eski cihazlarda da maalesef destekler bitiyor. Özellikle iOS işletim sistemine sahip olan cihazlarda bu sorun sık sık yaşanmaktadır. Desteği kaldırılan işletim sistemine sahip olan telefonlarda maalesef uygulamalarda güncellenememekte ve bunun doğrultusunda uygulamalarda yeni özelliklerini sizlere sunamamaktadır.

Önbellek Temizleme

Cihazınız işletim sistemi ve uygulama güncellemelerini alsa da bazen tüm uygulamaları önbellek üzerinden çalıştırabilmekte. Bu noktada uygulamaların tüm özelliklerinden yararlanmak için önbellek temizleme işlemini yapmanız gerekmektedir. Yeni filtreler ile paylaşımlar gerçekleştirmek için önbellek temizlemeniz yeterli olacaktır.

Hafızanızı Kontrol edin

Uygulama güncellemelerini almak için cihazınızın yeterli kapasitesi olmayabilir. Güncellemelerin tamamını almak için gerekli olan boyutlarda cihazınızın içerisinde yer açmalısınız. Cihaz hafızası yeterli olmadığı takdirde kimi zaman uygulama güncel olarak görünse de güncelleme alamıyor.

Not : Instagram’da takipçi satın almak istiyorsanız, size instakip.com sitesini öneriyoruz.

Kerem {Kerem}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir