Kapat
lisk coin
Kripto Paralar 0

Lisk Coin Nedir? Nasıl Alınır?

Lisk coin kısaltması LSK şeklinde olan ve son dönemlerde yıldızı parlamış bir kripto para türüdür. Lisk, kendi blok zincirine sahip ve merkezi olmayan bir çeşit ağdır. Piyasada bulunan birçok kripto para daha işlem değeri hesaplanmamış bir vaziyette beklemektedir. Borsalarda listelenmesi için kendini diğer altcoinlerden ayıran bir takım özellikleri olması bekleniyor.

lisk coin LSK

Lisk ise kendini yan zincirler aracılığı ile ana ağı çevik tutarak daha hızlı işlemler yapılmasını sağlayarak diğer coinlerden farklı kılıyor. Lisk, yan zincir teknolojisini kullanan ilk kripto para olarak da öne çıkmaktadır.

Lisk Coin Nerede Kullanılır?

Lisk Coin, yan zincirler teknolojisi ile şifrelemeye ihtiyaç duyan birçok alanda aktif olarak kullanılmaktadır. Lisk, herkesin merkezi olmayan kendi uygulamalarını oluşturmasına tasarım blokları adını verdiği sistem aracılığı ile izin verir. Bu sayede kullanıcılar kendi sistemlerini açık kaynak kodlu bir şekilde kullanabilirler. Lisk için önerilen dil, en popüler programlama dillerinden olan JavaScript’dir. Bu yazılım dilini kullanarak dilediğiniz programı yapabilirsiniz. Dilerseniz bu sistemi kullanarak kendi kripto paranızı piyasaya sürebilirsiniz. Tamamen şifrelenmiş olan bu kripto para üst düzey güvenlikle korunacaktır.

Lisk Coin Ne İşe Yarar?

Lisk Coin, yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi sizin önünüze tamamen açık kaynak kodlu bir kripto para dünyası sunar. Kendinizin yeni bir kripto para çıkarmanız içinde tüm kitler bu sistem içinde bulunmaktadır. Her Lisk Coin sahibi ağı güvence altında tutan kişilerin seçilmesi için oy kullanabilir. Eğer oy vermiş olduğunuz madenci seçilirse onum yapmış olduğu madencilikten bir pay kazanırsınız ve sürekli olarak Lisk kazanmaya devam edersiniz. Oy kullanabilmek için en az 100 Lisk sahibi olmalısınız ve bu Lisk Coinler borsada tutulmamalı. Lisk Nano cüzdanını kurarak kendinize bir cüzdan oluşturabilirsiniz. Oluşturma aşamasında şifrenizi kaybetmeyecek bir yere not almanızda fayda var çünkü şifreyi kaybettiğiniz taktirde bir daha cüzdana erişemeyebilirsiniz.

Lisk Coin Nasıl Alınır?

Lisk Coin satın almak istiyorsanız. Herhangi başka bir altcoin ya da bitcoine sahip olduktan sonra çeşitli forumlar veya exchange platformları aracılığı ile kolayca işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Cüzdanlar arası Lisk gönderimi ortalama 10 saniye içinde gerçekleşmektedir. Bu da diğer kripto para türlerine göre oldukça düşük bir süre. Lisk, kendini diğer coinlerden ayıran güzel ve yenilikçi özelliklere sahip olduğu için birçok uzman tarafından desteklenmekte ve kullanılmaktadır.

Kerem {Kerem}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir