Kapat
bytecoin bcn
Kripto Paralar 0

Bytecoin (BCN) Nedir? Nereden Alınır?

Bytecoin hakkındaki yazımızda, siz değerli takipçilerimize “BCN Nedir?“, “Nerelerde Kullanılır?“, “Ne İşe Yarar?” ve “Nereden Nasıl Satın Alınır?” gibi soruların yanıtlarını verdik.

Bytecoin Nedir?

Bytecoin, kısaltması BCN şeklinde olan bir kripto paradır. Geçtiğimiz aylarda değeri bir anda %300 gibi devasa bir oranda artarak insanları şaşırtmıştı. Bunun altındaki neden ise Binance adı verilen dünyaca ünlü kripto para borsasının Bytecoin’i işleme almış olmasıdır. Bu fiyat artışının yaşanacağından habersiz olan yatırımcılar Bytecoin değerlerine göz artıklarında sevinçten adeta havalara uçmuşlardır. Bu haber bir anda sosyal medyada yayıldı ve Bytecoin resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada Binance yetkililerine teşekkürlerini iletti. Bytecoin 2012 yılında piyasaya sürülmüş ve o anlarda değeri 10 Satoshi civarlarından işlem görüyordu.

Bytecoin Nerelerde Kullanılır?

Bytecoin, açık kaynak kodlu bir teknolojiye sahiptir ve özellikle mail gizliliğine önem verenler tarafından kullanılmaktadır. Uluslararası para göndermek isteyen kişiler için sıkça tercih edilen Bytecoin bu yüzden işlem hızlarını sürekli en üst seviyede tutmak için çalışıyor. İşlemlerdeki transfer ücreti ise ne kadar Bytecoin gönderdiğiniz fark etmeksizin sadece 1 BCN işlem ücreti ödersiniz. Bytecoin sahip olduğu teknoloji sayesinde siz izin vermezseniz işlem geçmişiniz ve cüzdan bakiyeniz hakkında kesinlikle bilgi vermez. Bu yüzden de işlemlerini gizli tutmak isteyen kişilerin tercihidir.

Bytecoin Ne İşe Yarar?

Bytecoin, kripto paralara merak sarmış kişiler için biçilmiş bir kaftandır adeta. Çünkü fiyatının düşük olması ve işlemlerin hızlı yapılabilmesi amatörler için öncelikli bir tercih durumuna getiriyor. Bytecoin, sahip olduğu “tam imzasızlık” özelliği sayesinde işlemleriniz tamamlansa dahi Blockchain üzerinde hiçbir kimse tarafından görüntülenemiyor. Bu yüzden gizliliği sevenler için idealdir. Bytecoin madencilik yöntemiyle kazanılabilir fakat her 2 dakikada bir Bytecoin block ödülü madencilerin işini zora sokmakta. Bu durum bir süre sonra madencilik yapılabilmesini imkansız kılacaktır fakat bu durum aniden olacak bir şey değil.

Bytecoin Nasıl Alınır ve Satılır?

Bytecoin yüksek market kapasitesi sayesinde kripto para meraklıları tarafından sıkça tercih edilen bir coindir ve bu sayede her geçen gün kodlamasında geliştirmelere ve çalışmalara ihtiyaç duymaktadır. Binance platformu tarafından listelenmesinin sonrasında Bytecoin işlem hacmi yetersiz kalmış ve bir süre proje durdurulmuştur. Böyle bir durumun yaşanmaması için de sürekli geliştirmeye devam ediliyor. Bytecoin’i madencilik yaparak veya çeşitli yöntemler sayesinde kazanabilirsiniz.

Peki Bytecoin nasıl satılır derseniz, Bytecoin’i satmak için öncelikli tercih kripto para borsaları veya exchange platformlarıdır. Bu siteleri kullanarak bir miktar komisyon oranları ile Bytecoin’lerinizi kolayca satabilirsiniz.

Kerem {Kerem}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir