Kapat
Yabancı Dilinizi Geliştirin: En İyi İngilizce Sohbet Uygulamaları
Mobil 0

Yabancı Dilinizi Geliştirin: En İyi İngilizce Sohbet Uygulamaları

İngilizce pratiğinizi arttırmak için konuşacak birilerini arıyorsanız en iyi İngilizce sohbet uygulamaları listemize göz atabilirsiniz.

İnsan iletişiminin temel yapı taşı dildir. Herhangi bir konuşma dilini bilmeden bir insanla sağlıklı iletişim kurmak pek mümkün değildir. İnsanlığın varoluşundan bu yana insan topluluklarının çeşitlenmesiyle birlikte her toplumun kendine özgü kültürü ortaya çıkmıştır. Bu kültürün içerisinde dil, önemli bir rol oynamaktadır. Bugün baktığımızda dünyada yüzlerce farklı ülke ve bu ülkenin konuştuğu farklı diller bulunduğunu görüyoruz.

Teknolojik gelişmelerle birlikte evrensel hale gelen dünyada farklı milletlerden insanların daha rahat iletişim kurmaları adına bazı global diller ortaya çıkmıştır. İngilizce, o global dillerden biridir. Dünyada en çok konuşulan dillerden biri olan İngilizce gerek kişisel gerekse de kurumsal hayatta çokça tercih ediliyor.

Teknolojik gelişmelerle birlikte insanların yurtdışına çıkması veya global kanallarla temas kurması çok daha kolay hale gelmiştir. Bu da İngilizce gibi ortak dilleri bilmenin gerekliliğini daha da arttırmıştır. Bugün insanlar gerek kişisel hayatında gerekse kurumsal hayatında daha üst noktalara çıkabilmek adına İngilizce öğrenmeye çalışmaktadır. Ancak, tahmin edebileceğiniz üzere bir dil öğrenmek kolay bir süreç değildir.

Yabancı dil öğrenmeye çalışan insanların en çok sıkıntı yaşadığı konu, konuşma pratiği yapacak kimsenin olmayışıdır. Bildiğiniz üzere dil öğrenmenin en etkili yöntemi pratik yapmak ve sürekli tekrar etmektir. O dili konuşacak birini bulamadığınız takdirde bunu gerçekleştirmek çok zordur. Ancak teknoloji yardımıyla bu soruna çözüm bulabiliriz. Öyle ki, günümüzde insanların İngilizce öğrenmek ve sohbet etmek amacıyla kullanabileceği pek çok platform vardır. Bu platformların önemli bir bölümü mobil uygulama üzerinden hizmet vermektedir. İçeriğimizin devamında sizlere en iyi İngilizce sohbet uygulamaları konusunda detaylı bilgiler vereceğiz.

En İyi İngilizce Sohbet Uygulamaları Nelerdir?

Sizler için hazırladığımız bu listedeki uygulamalar sayesinde İngilizce konuşmasını bilen farklı kültürden yüzlerce insanla konuşma fırsatı yakalayacaksınız. Bu insanlarla konuşurken hem İngilizcenizi geliştirecek hem de yeni kültürler tanıyacaksınız. Vakit kaybetmeden uygulamaları tanıtmaya başlayalım.

WorldTalk

İlk değineceğimiz uygulama WorldTalk’dır. Uygulamanın tasarımına baktığımızda Tinder’a benzediğini rahatlıkla fark edebiliriz. Uygulamanın temel çalışma mantığını swipe olarak tanımlayabiliriz. Öyle ki kendi kişisel özelliklerinizi ve resminizi tanımladığınız bir üyelik oluşturursunuz. Üyeliği oluşturduktan sonra size bazı kişiler gösterilecektir. Bu kişiler genelde karşı cinsten olsa da bazen kendi cinsiyetinizden insanları da görebilirsiniz.

Uygulamanın size gösterdiği kişilere bakıp hangisiyle konuşmak istiyorsanız onu beğenebilir veya yukarı kaydırabilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra ilerleyen saatlerde eğer beğendiğiniz kişi de sizi uygulama içerisinde yukarı kaydırırsa eşleşmiş olursunuz. WorldTalk her ikinize de eşleştiğinize dair bildirim gönderir. Sonrasında eşleşen iki kişi olarak sohbet etmeye başlayabilirsiniz.

WorldTalk uygulamasında her milletten insanla karşılaşmak mümkün. Uygulama kaydolurken size hangi dili konuşmak istediğinizi soruyor ve buna göre insanlar öneriyor. Ücretsiz olarak indirilip kurulabilen uygulamada belli avantajlara sahip olmak isterseniz ücret ödeyerek VIP üye olabilirsiniz. Android ve IOS işletim sistemlerinde yer alan WorldTalk, Zero Technology isimli firma tarafından geliştirilmiştir ve kullanıcı puanı 5 üzerinden 4,3’tür.

Speaky

En iyi İngilizce sohbet uygulamaları listemize Speaky ile devam ediyoruz. Oldukça gelişmiş bir yapıya sahip olan Speaky’de dünya çapında yüzbinlerce insan yer alıyor. Bu insanlarla sadece İngilizce değil onlarca dil üzerinden konuşabilirsiniz. Uygulamanın en güzel yanlarından biri konuşacak insan sayısının, yani seçeneğinizin fazla olması. Bu sayede istediğiniz milletten anadili öğrenmek istediğiniz dil olan insanlarla iletişime geçebilirsiniz.

Speaky’de herkesin bir profili vardır ve bu profil üzerinden kendilerini tanıtırlar. Profilinizdeki biyografi kısmına nelerden hoşlandığınızı, kaç yaşında olduğunuzu, konuştuğunuz ve konuşmak istediğiniz dillerin neler olduğunu yazmalısınız. Böylelikle daha çok insanın sizinle iletişime geçmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu sayede insanlar sizinle iletişime geçerken en baştan ne gibi beklentilerinizin olduğunu bilecektir.

Dünya çapında binlerce insan Speaky kullanarak İngilizce pratiği yapmaktadır. Siz de Android veya IOS telefonlarınıza Speaky indirerek bu insanlar arasına katılabilirsiniz. Speaky uygulaması ücretsizdir. Uygulamayı kullanmak için hiçbir ücret ödemezsiniz.

Andy English

Yukarıda bahsettiğimiz uygulamalar sayesinde gerçek insanlarla İngilizce pratiği yapabiliyordunuz. Andy English’de durum daha farklıdır. Bu uygulamada İngilizce sohbetini gerçek insanlarla değil yapay zekayla yapıyorsunuz. Gelişmiş bir yapay zekâ sistemine sahip olan uygulamada uzak bilgisayarla konuşursunuz.

Yapay zekâ sizinle konuştuğunda sizin mesajınızdaki grammer hatalarını tespit eder ve bunu düzelterek bildirir. Bunun yanında uzak bilgisayar sizinle günlük hayatla ilgili sohbetler yapabilme becerisine de sahiptir. Ücretsiz kullanıma sahip olan Andy English, ücret ödendiği takdirde daha geniş özelliklerde kullanılabilir. Uygulamanın kullanıcı puanı oldukça yüksektir. Öyle ki, uygulama mağazasındaki kullanıcı puanı 4,7/5 seviyesindedir. Uygulamanın geliştiricisi Andrey Pyankov’dur.

Tandem

Bu uygulama özellikle IOS’de çok popülerdir. En iyi İngilizce sohbet uygulamaları adında bir liste oluşturuyorsak Tandem uygulamasından bahsetmemek olmaz. En çok kullanılan dil değişim uygulamalarından biri olarak gösterilen Tandem, bu kategorideki tüm uygulamaların da fikir babası olduğu söyleniyor. Oldukça yalın bir tasarımla gelen Tandem’de binlerce farklı insanla keyifli sohbetler gerçekleştirebilirsiniz.

Tandem’de diğer uygulamalarda olduğu gibi kendinize özgü bir profil oluşturursunuz. Bu profilde kendiniz hakkında ne kadar çok bilgi verirseniz sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca iyi göründüğünüz bir profil resmi koymayı da ihmal etmeyin. Tandem sohbet özelliğinde sadece yazılı değil sesli sohbette de bulunabilirsiniz. Konuştuğunuz kişiye kendi ses kaydınızı ve istediğiniz resimler gönderebilirsiniz.

Gelişmiş bir dil değişim programı Tandem’deki kullanıcı profilinin gayet kaliteli olduğunu söyleyebiliriz. Uygulama her ne kadar IOS’te daha popüler olsa da Android platformunda da yer alıyor ve ücretsiz indirilebilir.

En iyi İngilizce sohbet uygulamaları olarak bahsedebileceğimiz yazılımlar genel olarak bu şekildedir. Bu uygulamalardan her birinin İngilizce öğrenme sürecinize önemli katkılar sunabilecek potansiyele sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir